Wspólnotowe wigilie - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyWspólnotowe wigilieZa sprawą chojnowskich instytucji świąteczny czas dla setek mieszkańców był okresem ciepłych, klimatycznych spotkań. Wigilijne wieczerze odbywały się w placówkach oświatowych, stowarzyszeniach, związkach i innych wspólnotach. Odpowiadając na zaproszenia nasza redakcja była gościem na kilku z nich. Każda miała specyficzną atmosferę, wyjątkową oprawę i serdeczny, rodzinny klimat. Gośćmi byli także przedstawiciele władz powiatowych, gminnych, miejskich i duchowni.

 

Na spotkaniu dzieci niepełnosprawnych z grup terapeutycznych gościem honorowym był biskup Marek Mendyk. W wieczerzy uczestniczyli także m.in. przedstawiciele duszpasterstwa rodzin, burmistrz Jan Serkies i członek zarządu powiatu Kazimierz Burtny. Wigilia organizowana przez Stowarzyszenie Rodzin katolickich i SP 4, miała piękną oprawę muzyczną. Do śpiewania kolęd i pastorałek zachęcał zespół wokalno-instrumentalny Allegro pod kierownictwem Zenona Chmielewskiego. Ich repertuar był wspaniałym tłem do wspólnych życzeń przy dzieleniu się opłatkiem i wigilijnej wieczerzy.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Jak każdego roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia odbyła się uroczysta Wigilia podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy „Lilia". Podopieczni oraz zaproszeni goście mogli wysłuchać montażu słowno – muzycznego w wykonaniu Barbary Siwak, Józefa Tomiaka oraz Daniela Witkowskiego. Niesamowicie przytulną i miłą atmosferę zapewniła Pani Wiesława Majewska wraz ze swymi pracownikami, gdyż spotkanie odbyło się w Domu Schrama. W czasie tego wyjątkowego spotkania składający sobie życzenia tworzą szczególną wieź pojednania, porozumienia czy też najzwyczajniej miłych emocji. Jest to też okazja dla podopiecznych do spotkania z władzami miasta, gminy, powiatu.


(szerokość: 640 / wysokość: 520)

(szerokość: 640 / wysokość: 480)

 

Około 80 osób skupiło świąteczne spotkanie podopiecznych MOPS i Środowiskowego Domu Samopomocy. To wyjątkowe wydarzenie zainaugurował występ członków ŚDS, którzy przygotowali krótki spektakl słowno-muzyczny, wprowadzając wszystkich w nastrojowy klimat. Rodzinna atmosfera, serdeczne życzenia, suto zastawiony stół i wspólne rozmowy wypełniały świątecznie przybraną salę przez długi czas. Żal było się rozstawać.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Od kilku już lat swoją wigilię mają też chojnowscy diabetycy. Świąteczne spotkanie nie jest jedyną uroczystością w roku skupiającą to środowisko, ale z pewnością wyjątkową. Wspólne kolędowanie, łamanie się opłatkiem i ciepłe życzenia zbliżają i łączą tę społeczność.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Dla podopiecznych Dolnośląskiego Ośrodka Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjnego Niebieski Parasol, święta Bożego Narodzenia, to wyjątkowo szczególny czas. Budzi najpiękniejsze wspomnienia i poprawia nastrój. Personel Parasola zawsze dba o odpowiednią oprawę i zachowanie tradycji. Stąd też bogactwo dekoracji, mnogość wigilijnych potraw, odświętne kreacje podopiecznych, serdeczna atmosfera i wielu gości, a wszystko oprawione kolędami w wykonaniu Gosi Szklarz przy akompaniamencie Leszka Marca.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Miło jest wiedzieć, że w Chojnowie tak wiele osób angażuje się w integrację naszej społeczności i że tak wielu chojnowian chętnie korzysta z możliwości współuczestniczenia w lokalnym życiu.eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama