Dolnośląski Turniej Scrabble w przygotowaniu - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyDolnośląski Turniej Scrabble w przygotowaniu      Wzorem ubiegłego roku w Chojnowie w dniach 31 maja i 1 czerwca br. zorganizowane zostaną Mistrzostwa w grze scrabble. Cóż to takiego za gra - nie muszę chyba wyjaśniać. W trakcie ubiegłorocznych mistrzostw mieliśmy się okazję zapoznać z nimi. Istotą tej gry jest fakt, iż jest przeznaczona dla 2-4 osób (jak by się uprzeć, może bawić się w nią jedna osoba). Polega ona na układaniu na planszy wyrazów z wylosowanych liter. Podczas rozgrywki powstaje układ zbliżony do krzyżówki.
      W ubiegłym roku w sali widowiskowej chojnowskiego Domu Chemika odbyły się pierwsze Mistrzostwa Chojnowa w tej grze. I przyznać trzeba, odbiły się one głośnym echem na terenie całego kraju. Od Szczecina po Kielce, Starachowice i wiele innych miast na terenie Polski. Do Chojnowa zjechali najlepsi scrabbliści z całego kraju. ZWycięzcą wówczas został Tomasz Zwoliński - czterokrotny Mistrz Polski.
      A w tym roku zagorzały propagator tej gry - Waldemar Bulkowski posunął "pionek scrabble" o jeszcze jeden etap dalej. W Chojnowie we wspomnianym okresie zorganizowane zostanie już nie impreza o randze lokalnej, ale Mistrzostwa Dolnego Śląska w Scrabble. Polska Federacja Scrabble doceniła wysiłek, jaki chojnowianie włożyli w organizację turnieju. Zwłaszcza Waldek Bulkowski, który musiał się zdrowo nabiegać, ażeby w tamtym okresie "udeptać ścieżki" do chojnowskich władz, zyskać ich poparcie i znaleźć sponsorów. Udało się. Impreza do dzisiaj stawiana jest za przykład dobrej organizacji turnieju Scrabble.
      Z zawodnikami lokalnymi było zawsze nieco gorzej. W szranki ówczesnych mistrzostw stanęły 4 osoby z naszego miasta W tym roku może będzie inaczej. W. Bulkowski energicznie zabrał się do szukania "łowców słów". Sięgnął do młodzieży. Udało się! Znaleźli się chętni w Internacie Powiatowego Zespołu Szkół. W każdą środę o godz. 16.00 odbywają się tam spotkania - przyjść może każdy - nie tylko mieszkańcy Internatu. Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 3 postanowiła także zachęcić swoich uczniów do zapoznania się z tą grą. W czwartek po południu zajęcia dla uczniów prowadzi również W. Bulkowski. Zainteresowanie jest spore - już na początek znajdują się talenty. Wspomnieć należałoby 12.letnią Simonę Pietrzak - uczennicę SP-3, która w trakcie zajęć "bije na głowę" swojego mistrza.
      Zapraszamy 31 maja i 1 czerwca do sali Domu Chemika. Być może, przypatrzysz się zmaganiom, być może, sam zasiądziesz ( wzorem Jacka Wszyndybyła, który grać nauczył się podczas ubiegłorocznego turnieju) - do stołu i wgłębisz się w grę.


Jerzy Józefowicz
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
Badźmy siłą w scrabblach2003-04-22literat

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama