Architektura z keramzytu - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyArchitektura z keramzytu
Od niedawna, w naszym mieście, jak grzyby po deszczu, (szerokość: 190 / wysokość: 142)powstają obiekty mieszkalne - nowoczesne, estetyczne i ekologiczne. Za tym mieszkaniowym boomem stoi lokalna firma PHU DS Dariusz Sywak, w której niebagatelną rolę pełni także Danuta Marciniszyn.

Początki firmy sięgają 1995 roku.
Główną działalnością nowo powstałego przedsiębiorstwa był handel węglem i maszynami budowlanymi oraz budowa, na zlecenie klienta, domków jednorodzinnych. Wraz z upływem czasu firma zaczęła się rozwijać. Właściciel zdecydował o współpracy z innym krajowym biznesmenem działającym w branży budowlanej na terenie całej Polski.
W Chojnowie, jak wszędzie, zapotrzebowanie na lokale mieszkalne było duże, koncepcja budowy nowoczesnych kamienic miała zatem uzasadnienie. Deweloperski plan polegał na zaprojektowaniu budynków z funkcjonalnymi mieszkaniami, dostępnymi cenowo dla przeciętnego obywatela. Jednak główną innowacją tego przedsięwzięcia było lekkie kruszywo budowlane, wypalane z gliny ilastej - tzw. keramzyt. Materiał idealny nie tylko ze względu na parametry odporne na wszelkiego rodzaju zagrożenia (ogień, pleśń, mróz), ale także z uwagi na produkowane z niego prefabrykaty minimalizujące czas budowy. Stąd tempo prac. Budowę pierwszego budynku przy ul. Długosza rozpoczęto w 2013r.

(szerokość: 750 / wysokość: 562)

Od tego czasu w Chojnowie przybyły 42 mieszkania i 6 lokali handlowo-usługowych. W 2014 roku zakończono budowę domu przy ul. Kościuszki, wkrótce nowi lokatorzy zasiedlą budynek przy ul. Rejtana. Pną się także mury 8 domków w zabudowie szeregowej przy ul. Sikorskiego. W międzyczasie, nieco niezauważona, przy ul. Lubińskiej stanęła nowoczesna, ekologiczna Stacja Demontażu Pojazdów.

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

W projektach kamienic z keramzytu uwzględniano potrzeby przyszłych lokatorów. Jako jedyne w mieście wyposażone są w windy i parkingi, a mieszkania przy Rejtana, dedykowane seniorom, mają niewielkie progi, szerokie drzwi i nisko osadzone okna.

(szerokość: 750 / wysokość: 562)

Firma PHU DS Dariusz Sywak bezpośrednio zatrudnia kilkanaście osób, podwykonawcami jest kilku lokalnych przedsiębiorców.
Chojnowska firma wciąż się rozwija. Kolejne projekty realizuje w Zgorzelcu
i Legnickim Polu.
Czy w grodzie nad Skorą powstaną kolejne keramzytowe domy? Zapewne tak, jak również budynki wznoszone metodą tradycyjną w zależności od potrzeb zwolenników danej myśli technicznej.pm
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama