Wiadomość od Kevina - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyWiadomość od Kevina
Pod koniec grudnia ubiegłego roku nasze miasto odwiedził Kevin Bekka - 21.letni mieszkaniec Commentry, partnerskiego miasta Chojnowa. To była druga wizyta Francuza w grodzie nad Skorą. Pisaliśmy o niej w naszej Gazecie. Kevin nawiązał tutaj przyjaźnie i z wielką sympatią wspomina każdy pobyt.

Niedawno do redakcji dotarł mail od Kevina.

"Dzień dobry Chojnów! (szerokość: 375 / wysokość: 230)

Tak jak umówiliśmy się z panem burmistrzem Chojnowa, piszę do was, żeby dać znać i pozdrowić wszystkich mieszkańców.

Po raz pierwszy przyjechałem do Chojnowa w 2010 roku z młodzieżową radą Commentry, żeby zapoznać się z rówieśnikami w waszym mieście. Od tamtej pory mam w Polsce przyjaciół i cały czas utrzymujemy kontakt. Ostatnio się z nimi spotkałem i zwiedziłem Wrocław, Toruń, Bydgoszcz, Legnicę i przede wszystkim Chojnów. W tym mieście czuję się jak u siebie. Pragnę pozdrowić wszystkich moich przyjaciół, a w szczególności Kasię Krakowską, Wojtka Bąkowskiego i Marlenę Piskorz oraz wszystkich mieszkańców Chojnowa. Mam nadzieje, że będę mógł znowu przyjechać do Polski i was odwiedzić. Do zobaczenia".

Sympatyczna wiadomość od Kevina, to jeden z efektów partnerskich działań. Dzięki realizowanym założeniom między mieszkańcami Commentry, Egelsbach i Chojnowa nawiązało się naprawdę wiele serdecznych znajomości, odbyło się wiele spotkań oświatowych, kulturalnych, sportowych i oczywiście towarzyskich.

W tym roku obchodzić będziemy 10.lecie partnerstwa z Francuzami i Niemcami. To kolejny powód do spotkania, podsumowań i planowania następnych działań. Obchody zaplanowano na czerwiec. Już dziś zapraszamy chojnowian na uroczystości podczas tegorocznych Dni Chojnowa.eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama