Nasi w sejmiku - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyNasi w sejmiku
Natalia Smoleń i Małgorzata Mazurkiewicz z kl. III e opowiadają o pracy w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Dolno-śląskiego Emotikon smile.


(szerokość: 640 / wysokość: 425)

 

"Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolno-śląskiego narodził się jesienią 2013 roku

i angażuje 60 młodych ludzi z Dolnego Śląska. W skład MSWD wchodzą młodzi ludzie w wieku 13 - 21 lat, po 2 osoby z każdego powiatu z Dolnego Śląska. Zadaniem MSWD jest reprezentowanie interesów młodzieży przed władzami województwa, opinio-wanie propozycji i działań Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz zasięganie opinii i pozostawanie w stałym kontakcie z młodymi ludźmi z poszczególnych powiatów.

Od 2013r. nasz powiat reprezentowały: Aleksandra Kruk z roczną kadencją (absolwentka Gimnazjum nr 2) oraz jako najmłodsza radna Natalia Smoleń z dwuletnią kadencją (uczennica Gimnazjum nr 2).

 

Jesienią 2014 r. w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie odbyły się wybory uzupełniające. Startowało 3 uczniów. Ze sporą przewagą głosów wygrała Małgorzata Mazurkiewicz, która również jest uczennicą Gimnazjum nr 2. Jest to duże wyróżnienie dla szkoły, gdyż dziewczęta są najmłodszymi radnymi z całego województwa. Obie działają w Komisji ds. Współpracy Zagranicznej- Natalia w roli sekretarza. W grudniu 2014r. we Wrocławiu odbyła się sesja integracyjna oraz inauguracyjna. Młodzi Radni z roczną kadencją otrzymali podziękowania, natomiast nowi zostali oficjalnie zaprzysiężeni.

 

4 razy w roku MSWD spotyka się na sesjach we Wrocławiu, poza tym mają miejsce również sesje on-line. W razie potrzeby Komisje spotykają się poza obowiązkowymi spotkaniami i działają na rzecz młodzieży z naszego województwa. Sporym osiągnięciem Sejmiku było przystąpienie do Młodzieżowej Sieci Regionów Europy, można by rzec, iż jest się czym pochwalić, ponieważ Dolny Śląsk jako jedyny w całej Polsce jest jego członkiem".Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama