Dwie odsłony „Pegazika” - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyDwie odsłony „Pegazika”
Po eliminacjach szkolnych, potem miejskich, 11 marca wyłoniono najlepszych recytatorów, którzy będą reprezentować nasz powiat w 20. edycji Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik".

Znany w naszym mieście konkurs, w ostatnich latach traci nieco na swojej popularności. Od dawna młodzi chojnowianie swobodnie przechodzą kolejne etapy ocenianych prezentacji i niemal każdego roku są przedstawicielami powiatu legnickiego w wojewódzkim finale. Często ten szczebel okazuje się także szczęśliwym dla naszych recytatorów - wracają

z Kłodzka w chwale z mniejszymi lub większymi nagrodami.

Od jakiegoś czasu można jednak zaobserwować spadek zainteresowania uczniów chojnowskich podstawówek i gimnazjów udziałem w konkursie recytatorskim.

W tym roku na przykład do konkursu miejskiego zgłosiły się tylko trzy uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 3 i dwie z Gimnazjum nr 1. Poziom prezentacji nie był powalający, jury miało więc kłopotliwą sytuację. Zdecydowano nie przyznawać pierwszego miejsca w kategorii szkół podstawowych. Drugim miejscem nagrodzono Martę Klimczyk, a Karolina Czerniawska i Wiktoria Piechowiak wspólnie otrzymały trzecią lokatę. Dodatkową nagrodą dla laureatek była kwalifikacja całej trójki do dalszego etapu konkursu.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


W grupie gimnazjalistek jury nie przyznało żadnych miejsc. Uczestniczki otrzymały tylko dyplomy za udział w konkursie.

11 marca w auli Powiatowego Zespołu Szkół o finał w Kłodzku walczyło 8 przedstawicieli powiatowych szkół podstawowych i 3 reprezentantów powiatowych gimnazjów.


(szerokość: 640 / wysokość: 426)


Młodsza grupa prezentowała się w jednym utworze, starsi mieli nieco trudniejsze zadanie - interpretowali wiersz i prozę. Podobnie, jak kilka dni wcześniej, na tym etapie też nie było łatwo wyłonić najlepszych. Jednak nasze reprezentantki ponownie stanęły na podium. Karolina Czerniawska zajęła trzecie miejsce, a Wiktoria Piechowiak drugie. Powiat legnicki w finale reprezentować będzie uczeń SP Kunice Oskar Hoffman.

Jury w składzie Elwira Kondziołka, Małgorzata Krzywda i Irena Urbaniak nie przyznało pierwszego i drugiego miejsca w kategorii gimnazjów. Trzecia lokata Kamili Łysaków z Gimnazjum w Spalonej nie daje awansu do etapu wojewódzkiego. W tej kategorii wiekowej nie będzie zatem reprezentanta powiatu legnickiego.

 

Chojnów w tym roku nie pojawi się w Kłodzku. Szkoda, ale z drugiej strony czasami trzeba dać też szansę innym.


(szerokość: 640 / wysokość: 426)

fot. Mark.Aeg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama