"...JEDNĄ NOGĄ W EUROPIE" - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy"...JEDNĄ NOGĄ W EUROPIE"
      W sobotę 26 kwietnia o godzinie 17.00 w sali kinowej Miejskiego Domu Kultury miał miejsce pokaz legnickiej Szkoły Gracji i Wdzięku p. Jerzego Czeszejko-Sochackiego - byłego szefa gastronomii legnickiego hotelu "Qubus", obecnie instruktora Legnickiego Centrum Kultury.
      W ostatnim numerze "Gazety Chojnowskiej" w relacji Piotra Misikiewicza "Szkoła młodych dam" pisaliśmy o przebiegu kursu. Trwał on 70 godzin. W tym czasie adeptki musiały poznać i przyswoić takie elementy jak: nauka chodzenia, choreografię (kierowana przez p. Krzysztofa Bielaka, absolwenta amerykańskiej akademii tańca), autoprezentacja, kształtowanie sylwetki (były zajęcia na siłowni), a także warsztaty teatralne pod kierunkiem polonistki-teatralog Bogumiły Słomczyńskiej. Dziewczyny uczyły się sztuki wizażu, makijażu, a także psychologii i kontaktów z mediami (te ostatnie zajęcia prowadziła z nimi p. Agata Rojewska, która w dniu imprezy reprezentowała radio PLUS, przeprowadzając w przerwach wywiady z adeptkami szkoły gracji). Sesją fotograficzną, w imieniu zakładu fotograficznego p. Tadeusza Bijaka w związku z jego nieobecnością, zajął się p. Wiesław Sandecki (znany ze swych zdjęć prezentowanych na wystawach w legnickiej "MASCE", czy znanego zdjęcia zatytułowanego "Witamy miłych gości" uhonorowanego przez redakcję TV POLSAT).
      Podkreślić należy, że gościem spotkania z młodymi adeptkami szkoły był p. Ryszard Gibuła - prezes Legnickiej Strefy Ekonomicznej, notabene sponsor głównej nagrody - złotego pierścienia - dla dziewczyny, która w trakcie trwania szkoły przeszła największą metamorfozę (jak to należy rozumieć, nie wymaga tłumaczenia)

      W pokazie uczestniczyło 14 dziewcząt - wszystkie te, które brały udział w przygotowaniach. Zaprezentowały naprawdę wiele wdzięku i piękna. Jak podsumował prowadzący pokaz J. Czeszejko-Sochacki "te dziewczęta są już jedną nogą w Europie". Wiele w tych słowach było prawdy. Dziewczyny sięgają wysoko. W ostatnim etapie, kiedy wręczono im dyplomy ukończenia szkoły, jedna z nich, znana z Wyborów Miss Ziemi Chojnowskiej 2002 r., ówczesna wicemiss Malwina Olszewska, w tym dniu wyjechała do Wrocławia na eliminacje w Wyborach Miss Dolnego Śląska. Co bynajmniej nie znaczyło, że więcej dziewcząt nie mogłoby się pokazać na wspomnianych wyborach. Po prostu - mamy w Chojnowie naprawdę piękne dziewczyny!...


Jerzy Józefowicz
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama