Basen na finansowym plusie - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyBasen na finansowym plusie
Znany jest już wynik finansowy Basenu Miejskiego w Chojnowie znajdującego się przy Szkole Podstawowej nr 4. Oddany do użytku w październiku 2010 roku obiekt uchodzi za najnowocześniejszy basen w regionie. Jak magnes przyciąga miłośników pływania z całego regionu. Nic dziwnego, że czwarty rok funkcjonowania basen zakończył na plusie.


(szerokość: 653 / wysokość: 490)

Dla lokalnych samorządów baseny miejskie są prawdziwym przekleństwem, swoistą studnią bez dna, w którą trzeba wlewać coraz większe gminne pieniądze. W Chojnowie jest inaczej.

- Tajemnica finansowego sukcesu tkwi w efektywnej pracy zarówno dyrekcji szkoły, jak i kierownika Daniela Osadkowskiego i pracowników basenu miejskiego - zachwala podwładnych burmistrz Jan Serkies. - Mają pomysły, nie są nastawieni na drenaż kieszeni, świetnie działają marketingowo - to i są efekty takiej polityki. Mnie jako gospodarza miasta cieszy to, że mimo upływu kilku lat na tym obiekcie jest tak, jakby dopiero wczoraj go oddano do użytku. Goście basenu to zauważają i... doceniają.

Burmistrz Serkies zauważył, że basen tylko w jednym roku był "pod kreską", ale wówczas zanotowano dość długą przerwę techniczną uniemożliwiającą korzystanie z basenu. Ale faktem jest, że tak spory bilans na plus w 2014 roku jest miłym zaskoczeniem.

Kierownik basenu prowadzi na bieżąco badania marketingowe, z których wynika, że najczęściej z obiektu korzystają mieszkańcy miasta i gminy Chojnów. Drugie miejsce zajmują złotoryjanie, co nie dziwi, bo w złotym miasteczku brak pływalni. Ku zaskoczeniu basen w Chojnowie odwiedza bardzo dużo mieszkańców Bolesławca, chociaż w tym mieście istnieje nowoczesny kompleks basenów. - Odwiedzają Chojnów, bo jak twierdzą jest u nas dużo taniej - dodaje Daniel Osadkowski. Sporo przyjeżdża legniczan i lubinian.

Furorę robi też nowo oddana do użytku hala do squasha. Czynna codziennie od godziny 15 do 21 a w weekend od 10 do 21.

 

Basen, także nowa hala sportowa, to sprawia iż rodzice swoje pociechy kończące przedszkole chętnie wysyłają do chojnowskiej "czwórki".

 


e-legnickie.plZbigniew Jakubowski
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama