Konwent w Chojnowie - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyKonwent w Chojnowie
Doroczny konwent wójtów, burmistrzów i prezydentów, kolejny raz odbył się w naszym mieście. 11 marca do Chojnowa zjechali przedstawiciele władz samorządowych powiatu legnickiego. Gościem spotkania był członek Zarządu Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego Tadeusz Samborski.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Tego typu spotkania mają służyć wymianie doświadczeń, planowaniu zbiorowych przedsięwzięć i rozstrzyganiu wspólnych problemów.

Obecność przedstawiciela władz wojewódzkich zapowiada ściślejszą współpracę między stolicą Dolnego Śląska a jednostkami naszego powiatu.

Tadeusz Samborski zobowiązał się do pomocy w pozyskiwaniu unijnych funduszy skierowanych na organizacje pozarządowe, opiekę społeczną, pomoc osobom niepełnosprawnym, edukację i kulturę. Zachęcał też do wspólnych inicjatyw związanych z tegorocznymi wydarzeniami kulturalnymi. Wspomniał o 70. rocznicy powrotu ziem zachodnich do macierzy, a także o 90. rocznicy śmierci noblisty Władysława Reymonta.

Poruszył także temat kresowian - najbliższy jego sercu i wielu mieszkańcom naszego powiatu. Liczy na szczególne zainteresowanie tym tematem i rozpowszechnianie w lokalnych środowiskach kultury kresowej.


(szerokość: 750 / wysokość: 419)
eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama