"Blitzbesuch" czyli błyskawiczne odwiedziny - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy"Blitzbesuch" czyli błyskawiczne odwiedziny
W ostatni weekend marca z błyskawiczną wizytą przybył do Chojnowa burmistrz naszego miasta partnerskiego Egelsbach Jürgen Sieling wraz z małżonką Sabine

Była to pierwsza oficjalna wizyta "nowego" burmistrza Egelsbach (szerokość: 190 / wysokość: 126)w naszym mieście.

Wprawdzie przed dwoma laty był już w grodzie nad Skorą z dużą grupą mieszkańców Egelsbach, ale tamta wizyta miała inny charakter. Za to po raz pierwszy w Chojnowie (i w ogóle w Polsce) była jego żona. 

Nasi goście przybyli w sobotę ok. godz. 14-ej. Zostali powitani przez Burmistrza Jana Serkiesa, przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Skowrońskiego i prezes Stowarzyszenia Miast Partnerskich Elżbietę Kłapcińską.


Sobotnie popołudnie poświęciliśmy zwiedzaniu miasta. Gościom z Egelsbach bardzo spodobało się nasze muzeum. Obiecali sobie, że przy następnej wizycie znów je odwiedzą.

Wpisując się do księgi gości, byli zdumieni, że znajdują się tam wpisy niemal z całego świata.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Po muzeum zwiedziliśmy "mały kościół", którego wnętrze naszych miłych gości urzekło. Wrażenie zrobił na nich także "duży kościół". Tego dnia odwiedziliśmy jeszcze miejską pływalnię. W Egelsbach jest tylko basen sezonowy i wielu mieszkańcom brakuje całorocznych kąpieli.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Zwiedzanie Chojnowa zakończyła wizyta w MOKSiR. Wyremontowany Dom Kultury był kolejnym obiektem, który wzbudził podziw. Władze Egelsbach przygotowują się do remontu Domu Obywatela, póki co jednak trwają pełne emocji dyskusje o sposobie sfinansowania inwestycji. Chojnowska placówka z salą kinową, recitalową, kręgielnią, fitness, z pracowniami tematycznymi i nowoczesnym wyposażeniem, wzbudziła niekłamaną, aczkolwiek zdrową, zazdrość.


 (szerokość: 640 / wysokość: 427)

W niedzielne przedpołudnie zarząd Stowarzyszenia Miast - zabrał gości na wycieczkę do Legnicy. Spacer ulicą Najświętszej Marii Panny, potem krótki pobyt w wypełnionej wiernymi katedrze, rzut oka na wnętrza, równie zapełnionego kościoła św. Jana, dziedziniec Akademii Rycerskiej - tyle udało się obejrzeć w kilka godzin. Sabine otrzymała na pamiątkę Palmę, w Egelsbach bowiem ten wielkanocny symbol nie jest tak efektowny.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Zdążyliśmy jeszcze na chwilę pojechać do Legnickiego Pola, gdzie zwiedziliśmy piękny barokowy kościół św. Jadwigi. Gości zaciekawiła historia bitwy pod Legnicą w 1241r. Wyrazili życzenie, żeby kiedyś tu jeszcze raz przyjechać.

Po powrocie do Chojnowa nasi goście udali się w drogę powrotną do Egelsbach. Żegnając się powiedzieli, że są zachwyceni polską gościnnością, pięknem naszego miasta i okolicy.

W maju znów się zobaczymy - tym razem w Egelsbach. Z partnerską wizytą na spotkanie obywateli naszych miast udaje się duża grupa chojnowian.

 

W tym roku mija 10 lat od podpisania umowy partnerskiej między naszymi miastami. Przed dekadą to my podziwialiśmy ich Dom Obywatela, obiekty sportowe, miejską infrastrukturę.

Przez ten czas wiele się zmieniło. Dziś czujemy się równymi partnerami, mamy wiele obiektów, którymi możemy się poszczycić i dzielić z przyjaciółmi doświadczeniami.

Partnerstwo jest bowiem po to, żeby się od siebie uczyć i korzystać z dobrych praktyk.

"Sztuką jest być przyjacielem", a nam się to udaje.
ke
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama