Zaprezentowali się - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyZaprezentowali się
Prezentacja drużyny kolarskiej na sezon 2015 i 5.lecie funkcjonowania klubu stały się przyczynkiem niecodziennego spotkania, jakie zaplanowano na 7 kwietnia w auli Gimnazjum nr 2. Uczniowski Klub Kolarski "Oriens" skupiający na chwilę obecną 14 zawodników zaprosił na ten dzień wszystkich w mniejszym lub większym stopniu związanych z klubem.

Miejsce spotkania nie było przypadkowe. Nasi kolarze od wielu lat korzystają z uprzejmości gimnazjum. Tu mają swoją siedzibę, magazyn na sprzęt i siłownię - mówiąc krótko idealne warunki i wsparcie. Dyrektor Andrzej Urban nie jest jedyną osobą, która chętnie pomaga młodzieży. Jej rozwój mają na względzie także władze samorządowe i lokalni przedsiębiorcy, wielkie znaczenie ma także zaangażowanie rodziców. Wtorkowe spotkanie było zatem, między innymi, okazją do złożenia podziękowań wszystkim, którzy mają swój wkład w kilkuletnią działalność klubu. Wyjątkowym gościem wydarzenia był wiceprezes Polskiego Związku Kolarskiego i zarazem szef Dolnośląskiego Związku Bogdan Rzepka, który dziękował działaczom i władzom miasta za propagowanie kolarstwa.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Burmistrz Chojnowa natomiast - Jan Serkies wskazał ogromną rolę społeczników, dzięki którym różnego typu środowiska w naszym mieście aktywizują się, angażują w obywatelskie sprawy i mobilizują kolejnych mieszkańców. Tak jest też w przypadku sportu, a kolarstwa w szczególności. Ta dyscyplina od wielu lat promuje Chojnów na arenie krajowej - kiedyś za sprawą "mastersów", dziś młodego pokolenia skupionego wokół dwóch chojnowskich klubów.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


UKK Oriens szkoli młodych kolarzy od 5 lat. W zasobach klubu są dziesiątki pucharów, medali, a zawodnicy długo mogliby wymieniać zdobyte tytuły. Dotychczas specjalizowano się tu w kolarstwie przełajowym, teraz jednak treningi obejmują także szosę.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Prezentację drużyny kolarskiej na sezon 2015 otworzyli Juniorzy - Konarzewski Jan i Rokus Karol. Kategorię Junior młodszy tworzą Hołodowski Karol i Hołodowski Dawid, żeński team w tej grupie to Baranowska Aleksandra i Pawlikowska Nikola. Młodziczki reprezentują Konarzewska Hanna, Małek Anita, Dąbrowska Milena, Miszczuk Monika, Młodzików - Musiał Szymon, Zwoliński Kamil, Kądziołka Michał, Fuławka Gracjan. Najmłodszym zawodnikiem kadry UKK Oriens jest Żak Kondziołka Gabriel. Do miana zawodnika chojnowskiego klubu pretenduje kolejna generacja - sześcioletni Igor Konobrodzki i jego młodszy kolega Kacper Schmidt.

Silna, młoda reprezentacja naszego miasta ma ogromne ambicje i zapał. Ten potencjał pielęgnuje zarząd klubu. Zawodnicy to podstawa, ale bez logistyki, marketingu i sprawnego steru, żaden klub nie ma racji bytu. Dzięki kilku aktywnym i zaangażowanym osobom, Oriens funkcjonuje, rozwija się i umacnia. Prezesem Klubu jest Jerzy Turowski, jego zastępcą i jednocześnie trenerem kolarzy Waldemar Łysyganicz. Emilia Zwolińska zajmuje się finansami, a Agata Schmidt pełni funkcję sekretarza. Zarząd uzupełniają członkowie - Dariusz Fuławka, Stanisław Rokus i Janusz Jasiński, który także szkoli naszych zawodników.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Prezentację klubu zakończyła multimedialna projekcja - przegląd imprez z udziałem naszych zawodników i migawki z przygotowań do zawodów. Obrazy szczególnie miłe dla ich bohaterów. Ożyły wspomnienia, porównywano także zdobyte umiejętności.

Sympatycy chojnowskiego klubu liczą w tym sezonie na wiele emocji i kolejne sukcesy, a my na stałe relacje i ciekawe materiały z tegorocznych wyścigów.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Wiatru w plecy!


Zawodników UKK Oriens wspierają m.in. :

Paweł Apanasewicz - firma Bike-Centrum

Bartosz Dziwieńka -właściciel firmy Zawisza Trawel

Zenona Hajtko - Prezes firmy Komerc

Krystiana Kachniarz - współwłaściciel firmy Serwis Kachniarz

Adrian Konobrodzki - właściciela firmy Adi-Moto

Jan Kryszczuk - właściciel firmy Kryszczuk

Robert Kwiatkowski - właściciela firmy Euro-Clean

Marcin Marciniszyn - właściciel firmy Globus

Zdzisław Ragan -  właściciel firmy PHU "OLA"

Andrzej Sajnóg - właściciel firmy Sajnóg

Jarosław Szczęsny - właściciela firmy Szczęsny-Perfekt

Jacek Żurawski - prokurent firmy Höcker


(szerokość: 640 / wysokość: 427)eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama