Szlak „Chojnowska” w Commentry - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzySzlak „Chojnowska” w CommentryKilka tygodni temu, nasi francuscy przyjaciele z Commentry zorganizowali kolejny rajd pieszy dedykowany naszemu miastu. „Chojnowska" - tak nazwano imprezę - przyciąga wielu miłośników pieszych wędrówek. Relację z tego wydarzenia odnotowano w lokalnej prasie. Otrzymaliśmy jeden egzemplarz czasopisma i dzielimy się treścią artykułu z naszymi Czytelnikami.

 

Na rajdzie Chojnowska spotkało się 200 piechurów.

 

Pomimo bogatej oferty szlaków, jakie mamy do dyspozycji w naszej okolicy, rajd "Chojnowska" (nazwa pochodzi od mieszkańców Chojnowa, naszego partnerskiego miasta), zgromadził na swojej 8, 12 i 16-kilometrowej trasie aż 200 wędrowców.


(szerokość: 640 / wysokość: 480)


Szlak 12-kilometrowy okazał się najczęściej wybieranym przez uczestników. Przybyli oni z daleka, między innymi z Bourges, Riom czy z Creuse. Około stu z nich wyruszyło wczesnym popołudniem w kierunku Parku Kopalni, Torche i Pourcheroux. Pozostali zdecydowali się przebyć 8 kilo-metrów, a ci najodważniejsi 16. Niestety, pogoda nie dopisała.


(szerokość: 640 / wysokość: 480)


Trzeba więc było przyspieszyć kroku, posilić się na trasie i jak najszybciej dotrzeć do lokalu użyczonego nam przez Ośrodek Pomocy Społecznej.

Tam można było zasiąść przy stołach, przygotowanych na tę okazję przez Komitet Miast Partnerskich. (szerokość: 640 / wysokość: 853)

Przyjęcie strudzonych wędrowców okazało się równie starannie przygotowane, co oznakowanie tras. Na każdego czekały gorące napoje oraz talerz pożywnych specjałów polskiej kuchni. Delektowano się nimi w przyjacielskiej atmosferze. 

Zziębnięci i zmęczeni uczestnicy szóstej już edycji "Chojnowskiej" szybko odzyskali siły, delektując się polskimi wędlinami oraz deserami.

 

(szerokość: 190 / wysokość: 253)Przewodniczący komitetu podziękował wszystkim organizatorom za ich obecność oraz zaangażowanie w organizację tego niecodziennego popołudnia, podczas którego mieliśmy okazję poznawać okolice Commentry, wędrując tym razem po błotnistych szlakach.(szerokość: 640 / wysokość: 905)eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama