Chojnów nie do pobicia - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyChojnów nie do pobiciaKolejny raz podczas jednego z wielu konkursów artystycznych, gród nad Skorą okazał się ośrodkiem kształcącym jednych z najlepszych w naszym regionie recytatorów, tancerzy, wokalistów... Po ostatnich sukcesach chojnowskich grup na przeglądach tanecznych, reprezentanci naszego miasta zdominowali powiatowy etap popularnego konkursu recytatorskiego "Pegazik".
      W kwietniu w Prochowicach odbyły się eliminacje do dolnośląskiego finału tego konkursu. Przed jury wystąpiło ponad 20 recytatorów, ocenianych w dwóch grupach wiekowych. Przez kilka godzin publiczność i sędziowie wsłuchiwali się w wiersze i prozę wielu autorów, w wielu interpretacjach. Zanim ogłoszono wyniki uczestnicy i osoby towarzyszące wyjątkowo długo oczekiwali na werdykt. Trudno powiedzieć czy przeciągające się obrady spowodowała niezgodność wśród oceniających, czy może poziom był tak wysoki...
Dla chojnowian czas oczekiwania zdecydowanie się opłacił.
W grupie młodszej pierwsze trzy miejsca zajęli "nasi": pierwsze - Jakub Mormul, drugie - Paweł Kehle i trzecie - Mateusz Ropolski. Cala trojka z SP-4. Wśród gimnazjalistów najlepsza okazała się Justyna Serkies z Gimnazjum nr 1 w Chojnowie, a miejsce trzecie zajęła uczennica chojnowskiego Gimnazjum nr 2 Natalia Grześkowiak.
W imieniu własnym i władz miasta serdecznie gratulujemy uczestnikom i opiekunom dzieci.
      Jakub i Justyna będą w najbliższych dniach reprezentować powiat legnicki podczas finału w Kłodzku. Jesteśmy pewni, że wrócą z laurami.


Redakcja
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama