Święto bajek... i przedszkolaków - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyŚwięto bajek... i przedszkolaków 

(szerokość: 640 / wysokość: 480)


Bajka wędruje po świecie, dzisiaj do nas zawitała.

Drogie dzieci, dobrze wiecie, że Was bajka pokochała!

 

Pasowanie na Czytelnika to coroczna uroczystość przygotowywana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie, kończąca cykl lekcji bibliotecznych dla najstarszych dzieci z wszystkich chojnowskich przedszkoli. W tym roku w przysposobieniu czytelniczym uczestniczyło 275 przedszkolaków. A 3 czerwca - już po raz 22 - w Miejskim  Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji odbyła się ta ważna czytelnicza impreza.


(szerokość: 640 / wysokość: 480)


Przedstawieniem pt. „Święto bajek", przygotowanym przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 pod kierunkiem Pani Bożeny Szarek, rozpoczęliśmy nasze bajkowe święto. Na scenie pojawili się: Kopciuszek, Jaś i Małgosia, Calineczka, Wróżka , Czerwony Kapturek i Wilk, i wiele jeszcze innych postaci ze znanych bajek. Przedszkolaki nie miały żadnego problemu z odgadnięciem ich tytułów. Po wspólnym zaśpiewaniu piosenki „Książeczki, bajeczki" scenę zawojowali mali artyści z przepięknymi występami przygotowanymi w przedszkolach. Dzieci przyrzekły szanować i kochać książki oraz często odwiedzać bibliotekę, a potem każde z nich zostało uroczyście pasowane na czytelnika i otrzymało pamiątkowy dyplom i książeczkę.


(szerokość: 640 / wysokość: 480)


(szerokość: 640 / wysokość: 480)


(szerokość: 640 / wysokość: 480)


(szerokość: 640 / wysokość: 480)


Nie oznacza to jednak, że przedszkolaki są już czytelnikami naszej biblioteki - aby się zapisać, zapraszamy do nas dzieci wraz z rodzicami.A już wkrótce, na wakacjach, będzie można obejrzeć w Dziale dla Dzieci i Młodzieży wy-stawę ilustracji do książki o szalonej i pomysłowej cioci Jadzi, którą poznaliśmy na lekcji bibliotecznej.

 
Agnieszka Tworzydło
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama