Erasmus+ w Powiatowym Zespole Szkół - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyErasmus+ w Powiatowym Zespole Szkół 

(szerokość: 470 / wysokość: 134)W dniach od 17 do 23 maja Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie przyjmował gości z Europy. Młodzież i nauczyciele z siedmiu europejskich krajów wraz z uczniami naszej szkoły zainaugurowała w poniedziałek polski etap projektu "1914-2014 Wielka Wojna po 100 latach w oglądzie młodych Europejczyków" w programie Erasmus+ Edukacja Szkolna.


(szerokość: 640 / wysokość: 340)


W auli szkoły rozbrzmiewały miłe powitania w różnych językach. Zaangażowani w pracę nad zadaniami projektu uczniowie PZS witali przyjaciół z Turcji, Niemiec, Portugalii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Francji. Po gorących powitaniach przystąpiono do pracy w temacie projektu.


(szerokość: 640 / wysokość: 426)


Oglądając film animowany nasi goście poznali historię Polski, a prezentacje przedstawione przez uczniów pozwoliły im poznać dzieje Chojnowa do 1914 r. i system edukacyjny w polskiej szkole. Wszystkie grupy zaprezentowały ewolucję mundurów swoich armii od I wojny światowej aż po współczesność. Po prezentacjach grupy udały się do urzędu miasta, gdzie pan Jan Serkies - burmistrz Chojnowa przywitał gości.


(szerokość: 640 / wysokość: 480)


(szerokość: 640 / wysokość: 426)


Resztę dnia spędzono na zwiedzaniu chojnowskiego muzeum oraz na spacerze po Legnicy.

We wtorek wszyscy pojechali do Poznania, gdzie zobaczyli między innymi "trykające się" poznańskie koziołki oraz zwiedzali Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Po obiedzie spędzili dwie godziny na grze terenowej, która bardzo wszystkich ze sobą zintegrowała. Nie obeszło się także bez spróbowania słynnych rogali świętomarcińskich.

Następnego dnia było zaplanowane zwiedzanie Wrocławia, gdzie odbyła się konferencja i wykład pt. "Wrocław w latach pierwszej wojny światowej 1914-1918". Goście mieli okazję podziwiać Panoramę Racławicką. Nawet brzydka pogoda nie popsuła humorów, ani planów.

Czwartek rozpoczął się od oficjalnej wizyty w Starostwie Powiatowym w Legnicy, gdzie goście poznali ciekawostki przyrodnicze i kulturalne regionu oraz spotkali się z panią starostą Janiną Mazur.


(szerokość: 640 / wysokość: 424)


"Wisienką na torcie" był "Jarmark z początku XX wieku", który przeniósł wszystkich uczestników w rok 1914.

Gdy nadszedł czas na kolację pożegnalną trudno było uwierzyć, że to już koniec wizyty europejskich przyjaciół. Przez te kilka dni wszyscy zżyli się ze sobą, szczególnie, że kilkunastu europejskich uczniów mieszkało w naszych rodzinach.


(szerokość: 750 / wysokość: 503)

(szerokość: 750 / wysokość: 503)

(szerokość: 750 / wysokość: 503)


Uczniowie naszej szkoły, którzy nie podróżowali wcześniej do krajów - uczestników projektu, w trakcie wspólnych wycieczek, pracy i zabawy mogli nawiązać sympatyczne znajomości i podjąć się uczestnictwa w tym zajmującym programie. Polska część projektu zapisze się w annałach Szkoły jako ważne, piękne

i radosne spotkanie przyjaciół z różnych części Europy, którzy chcą się lepiej rozumieć, wspólnie uczyć oraz świadomie planować swoją przyszłość. Mamy nadzieję, że nowo nabyte znajomości będą rozwijały się przez dalsze lata trwania projektu. Teraz czas na przygotowanie się do wizyty we Francji.


(szerokość: 640 / wysokość: 357)


Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego tygodnia i Jarmarku. Szczególnie dziękujemy pani staroście Janinie Mazur oraz panu burmistrzowi Janowi Serkiesowi.

 pzs
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama