Z cyklu - ludzie z pasją - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyZ cyklu - ludzie z pasją

Gabriela - pasja to moc


Stwardnienie rozsiane - przewlekła, zapalna choroba, w której dochodzi do wieloogniskowego uszkodzenia tkanki nerwowej, dotyka w naszym kraju statystycznie1 osobę na 1000. Na świecie szacunkowo choruje na nią około 2,5 miliona ludzi.


Kilka tygodni temu, na serwisie You Tube opublikowano niezwykle przejmujący i wzruszający film autorstwa Ilony Bidzan pt. "SM". Jedną z trzech głównych postaci tej osobistej opowieści jest mieszkanka naszego miasta - Gabriela Zenka.


(szerokość: 600 / wysokość: 249)


Maratończyk, malarka i tancerka opowiadają o zderzeniu z chorobą i nieustającej z nią walką. Najskuteczniejszym orężem w tej batalii są ich pasje.(szerokość: 640 / wysokość: 962)


Nieuleczalna choroba, paradoksalnie wzmacnia zapał i chęć czerpania z życia jak najwięcej. Film powierzchownie tylko dotyka tematu SM. Przepełniony emocjami, opowiada o walce z nieuleczalną chorobą, na którą niezawodnym lekarstwem, według bohaterów, jest pasja. Pasją Gabrieli jest taniec. Gabrysia od dziecka szlifuje swój warsztat. Wciąż się rozwija, ciężko nad sobą pracując, a dziś dzieli się doświadczeniami z innymi. Jest wspaniałą tancerką. Zdobyła tytuł instruktora rekreacji ruchowej w Egurolla Dance Studio w Warszawie.Ostatnio wróciła z 2. tygodniowego obozu tanecznego Akademii Sportowej Przygody. Obecnie, wspólnie z Maciejem Perlakiem (kolejnym pasjonatą) pracuje nad własnym teledyskiem.


(szerokość: 640 / wysokość: 640)


Determinacja, pasja i kult życia dają jej niewyobrażalną moc. Wsparcie wielu przyjaciół i najbliższych pozwala "przenosić góry" i wierzyć, że wymarzone szczyty zostaną zdobyte.

 


fot. www.artpapier.com; www.mariuszryz.pl; Paulina M.eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
rG0Rb8u92015-11-21mLjPjjXMF4M1

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama