Chojnowianin na Mistrzostwach Świata - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyChojnowianin na Mistrzostwach Świata(szerokość: 640 / wysokość: 423)


W dniach od 06.07-14.07 .2015 r, w miejscowości Bank na Węgrzech, odbyły się Mistrzostwa Świata pływających modeli redukcyjnych zdalnie sterowanych w klasach NS (silnikowe) i NSS (żaglowe).

Na tegoroczną imprezę przyjechało około 300 zawodników z 12 państw, którzy przywieźli prawie 500 własnoręcznie wykonanych modeli statków handlowych, okrętów wojennych, jachtów żaglowych.

Niewątpliwie zaszczytem było startowanie w tak doborowym towarzystwie i właśnie tego zaszczytu dostąpił chojnowianin Wojciech Huk, członek Harcerskiego Klubu Modelarskiego "Arsenał" przy chojnowskim MOKSiR-ze. Polscy zawodnicy startowali w klasach: F2A, F2B, F4A, F4B, F4C, NSS-A , NSS-B, NSS-D, zdobywając łącznie 12 medali, w tym 4 złote. Pan Wojtek startował w klasie NSS-B modelem kutra gaflowego "VIOLA" . Zajął 5. miejsce, co można uważać za duży sukces, zwłaszcza że w gronie startujących było kilku mistrzów świata.

Miłym akcentem na zakończenie Mistrzostw było przekazanie flagi Navigi przyszłemu organizatorowi Mistrzostw Świata, które odbędą się w 2017 roku w Polsce w miejscowości Orneta na Warmii.

Pan Wojtek dziękuje Burmistrzowi za pomoc w możliwości uczestnictwa w Mistrzostwach Świata.


(szerokość: 640 / wysokość: 423)Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama