Jubilatka – 50 lat minęło - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyJubilatka – 50 lat minęło (szerokość: 640 / wysokość: 480)

Ciekawe ile miast w Polsce może poszczycić się lokalem gastronomiczno-rozrywkowym, istniejącym nieprzerwanie od 50 lat? Nie wiadomo. Wiadomo jednak na pewno, że w naszym mieście od pół wieku status najstarszego lokalu dzierży kawiarnia "Jubilatka". Właśnie w tym roku mija 50 lat, odkąd ten przybytek rozrywki i kultury rozpoczął swoją działalność. "Jubilatka" – to nie tylko miejsce, to głównie pani Alicja Dul, która tworzy niepowtarzalną atmosferę tego miejsca.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Z okazji niezwykłego jubileuszu, w sobotę 25 lipca w "Jubilatce" odbyła się historyczna feta, nazwana już przez niektórych "niezłym jublem". Zjawiło się tylu gości, że szczelnie zapełnili wnętrze kawiarni. Głównymi prowadzącymi byli Andrzej Mytkowski i Zdzisław Równanek. Barwnie przedstawili historię szacownej jubilatki, ubarwioną garściami anegdot i dowcipów. Wszyscy mogli się zapoznać z galerią zdjęć, przygotowaną specjalnie na tę chwilę - fotografie przedstawiają fakty, ludzi i wydarzenia dotyczące "Jubilatki". Okazało się też, że wierni sympatycy lokalu przygotowali niespodziankę w postaci książki pt. "Jubilatka – pół wieku legendy."


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Następnie okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz Chojnowa – Jan Serkies, który w imieniu wielu mieszkańców naszego miasta, na ręce Pani Dul złożył list gratulacyjny:

W imieniu władz miasta i kilku pokoleń mieszkańców Chojnowa składam serdeczne gratulacje z okazji pięknej rocznicy 50.lecia działalności kawiarni „Jubilatka" – najdłużej funkcjonującej kawiarni w mieście.

Lokal, który prowadzi Pani od dziesiątek lat, to miejsce w naszym środowisku wyjątkowe, przywołujące wspaniałe wspomnienia. Wiele osób kojarzy z nim swoją młodość, niezapomniane wydarzenia, spotkania muzyczne, towarzyskie i rodzinne. Za sprawą tworzonej przez Panią niezwykłej atmosfery, do dziś odbywają się tu znakomite imprezy, które przyciągają zarówno starszych jak i młodych gości.

Dziękując za wieloletnią pracę i zaangażowanie w kultywowanie chojnowskich tradycji oraz promocję amatorskich zespołów muzycznych pragnę życzyć Pani wszelkiej pomyślności, wielu kolejnych inicjatyw, powodzenia w życiu osobistym i następnych jubileuszy.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


W podobnym tonie właścicielka przyjmowała wiele kolejnych życzeń, podziękowań, gratulacji.

 Po części oficjalnej, zaczęła się część rozrywkowa. Na scenie pojawił się znany z dancingów zespół Viper. W kolejnych muzycznych setach zaprezentowali się muzycy znani z pierw-szych dancingów. Byli to: Edward Dąbrowski – gitara, Piotr Kukliński – klawisze, Tadeusz Krawczyk – klawisze, czyli KANIBALE. Następnie przy rock'n'rollu przypomnieli się Marian i Zbigniew Kociuba, wspomagani przez basistę Ireneusza Matysa i Bolesława Kozaka – klawisze.

 (szerokość: 640 / wysokość: 480)

Na parkiecie zaś trwała wspaniała zabawa. Przy takiej atmosferze można byłoby biesiadować do niedzieli. Dobra zabawa będzie dalej trwać. Na dancingach, wieczorkach muzycznych i innych imprezach. Do końca świata i o jeden dzień dłużej.

A gdzie? Tylko w chojnowskiej "Jubilatce".


(szerokość: 640 / wysokość: 480)

 
pm
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
Wspomnienia młodości2015-09-05Gran

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama