15 sierpnia w Chojnowie- festyn w Parku Śródmiejskim - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy15 sierpnia w Chojnowie- festyn w Parku Śródmiejskim 

Kilkanaście dni sierpniowego upału zapowiadało słoneczną, ciepłą aurę na zaplanowany w Parku Śródmiejski wakacyjny festyn. Na pół godziny przed zapowiadaną godziną rozpoczęcia plenerowych koncertów, nad Chojnowem pojawiła się złowieszcza chmura i lunął deszcz. Przyroda oczekiwała tego zjawiska od dawna, ale festynowicze niekoniecznie.

Koncerty rozpoczęły się niemal godzinę później, ale jak to mówią, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Po burzy rześkie powietrze zdecydowanie bardziej zachęcało do wyjścia na spacer i wkrótce pierwsze dźwięki festynowej muzyki przyciągnęły mieszkańców.


Na początek, na scenie wystąpił zespół Zorba. Greckie melodie poruszą każdego, stąd gromkie brawa, nieśmiałe tańce i ogólne zadowolenie słuchaczy.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Potem można było posłuchać czerpiącej z łemkowskich korzeni formacji Nadija, która udanie łączy rock i folk z domieszką reggae i ska. Takie klimaty rzadko goszczą na chojnowskiej scenie z sympatią zatem przyjęto sześciu młodych, charyzmatycznych wykonawców.

Imprezie towarzyszyły stoiska gastronomiczne i niezawodni motocykliści oferujący krótkie przejażdżki nie tylko najmłodszym.

 (szerokość: 640 / wysokość: 426)


(szerokość: 640 / wysokość: 426)

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)


(szerokość: 640 / wysokość: 427)Zespół Zorba powstał w 1984 roku na bazie istniejących wcześniej zespołów "Hellen" i "Kwiaty Akropolu". Założył go i prowadzi do dziś Konstantinos Bogdos. W okresie swej wieloletniej działalności koncertował w kraju i za granicą.

W repertuarze "ZORBY" znajdują się  największe przeboje współczesnej i ludowej muzyki greckiej, a także utwory oparte na motywach orientalnych.

 

Zespół Nadija powstał w 2008 roku. W skład zespołu wchodzi 7 młodych mężczyzn kochających dobre granie. Muzyka, którą grają to mieszanka, rocka, funka, folku. Rozrzut stylistyczny wynika z faktu odmiennych gustów muzycznych, które każdy z muzyków reprezentuje. Są autorami piosenek, które grają. Tworzą nowoczesne aranżacje do dobrze znanych folkowych piosenek ukraińskich oraz łemkowskich nadając im nowego brzmienia. Występują koncertując po całej Polsce. W 2012 roku zespół wydał swój pierwszy album zatytułowany DeBiut?eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama