Tańce i Śpiewy w "Parasolu" - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyTańce i Śpiewy w "Parasolu"(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Dla tego środowiska to wyjątkowe wydarzenie, a uczestnicy - tancerze i wokaliści czkają na nie niecierpliwie cały rok przygotowując swoje prezentacje przez kilka miesięcy.

IX edycja Turnieju Tańca i Śpiewu organizowanego przez Dolnośląski Ośrodek Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjny "Niebieski Parasol", przyciąga dziesiątki zainteresowanych.

W tym roku Turniej przebiegał pod hasłem przeboju sprzed lat - "Głowa do góry".


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Każda edycja ma swojego muzycznego patrona - tegorocznym przewodnikiem była grupa Partita, do piosenek której uczestnicy tańczyli i której szlagiery wykonywali przy mikrofonie.

Piękne to były występy. "Niebieski Parasol" zaprosił, jak zawsze, przyjaciół

z Głogowa, Jawora, Legnicy, Prząśnika, Lubina, Kowar, Barda i Chojnowa.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Wszyscy chętnie prezentowali się przed jury i żywo reagującą publicznością. Trudno było oceniać występy, bo w każ-dym z nich była pasja i radość.

Kategorii było kilka - taniec podopiecznych w parach, taniec opiekunowie, taniec opiekun-podopieczny oraz wokalne - solista lub zespół, opiekun-podopieczny.

Czas obrad jury wypełniała wieloletnia wolontariuszka i sympatyk ośrodka - Małgorzata Szklarz, która swoim wokalnym talentem wspiera wiele imprez

w Parasolu.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Publiczność radowały nie tylko występy, ale też melodie Partity - dla jednych przywołujące wspomnienia, dla innych dopiero odkrywane.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Kulminacją tych emocji był koncert kwartetu. "Pytasz mnie co Ci dam", "Moja Julio", "Kiedy wiosna buchnie majem", "Głowa do góry" - kto nie pamięta lub nie zna - polecamy. Piękne, melodyjne utwory, które do dziś potrafią wzruszyć i poruszyć.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

"Niebieski Parasol" jak co roku zapewnił wszystkim wspaniałą zabawę, niezapomnianą atmosferę i cudowną biesiadę integracyjną. A występ pracowników Parasola do piosenki Partity "Pali się" podobał się tak bardzo, że grupa taneczna musiała bisować. Warszawski kwartet zapowiedział, że ta choreografia wkrótce znajdzie się na oficjalnej stronie zespołu.

(z naszych informacji wynika, że już hula w Internecie).


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Gratulujemy organizatorom i wszystkim uczestnikom.
eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama