"Wyprawa - Poprawa" - Sprzątanie Świata 2015 - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy"Wyprawa - Poprawa" - Sprzątanie Świata 2015(szerokość: 640 / wysokość: 480)


Akcja "Sprzątania Świata" po raz kolejny odbyła się w naszym mieście. Ta międzynarodowa kampania proekologiczna co roku zrzesza miliony wolontariuszy z całego świata. Udział w niej biorą nie tylko indywidualne osoby, troszczące się o czystość środowiska, ale również całe szkoły, miasta i samorządy. W Polsce akcja organizowana jest przez Fundację "Nasza Ziemia", przy współpracy fundacji "Sprzątanie Świata - Polska". Hasłem przewodnim tegorocznej akcji było hasło "Wyprawa - Poprawa".


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Każdy z nas może przyczynić się do poprawy warunków życiowych. Jest to szczególnie istotne, gdyż nasza aktywność ma nieocenione znaczenie dla funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Podróżując po okolicy, organizując wycieczki rowerowe lub piesze, możemy napotkać dzikie wysypiska oraz składowiska śmieci. Także brak koszy na śmieci oraz pojemników do segregacji odpadów należy uznać za niedopatrzenie, które drogo kosztuje przyrodę.


(szerokość: 640 / wysokość: 360)


Poprzez zgłaszanie tego typu przypadków urzędom gminy, korzystamy z naszego prawa do życia w godnych warunkach. A przecież życie w czystej okolicy zapewnia nam nie tylko lepsze samopoczucie, ale również bezpieczeństwo. Dlatego też powinniśmy "wyruszyć po nasze prawa".


(szerokość: 640 / wysokość: 480)


Jednak akcja "Sprzątania Świata" to nie tylko formalne zgłoszenia. To przede wszystkim działania. Jak co roku, w trzecim tygodniu września (tym razem 18-21 września) przebiegał finał kampanii, w czasie którego uczniowie przedszkoli oraz szkół podstawowych i gimnazjalnych ruszyli w teren, sprzątając parki, ulice oraz place Chojnowa.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Niestety, ponownie okazało się, że mieszkańcy naszego miasta niekoniecznie myślą na co dzień o ochronie środowiska, czego widocznym skutkiem była ilość śmieci oraz odpadów, jakie udało się zebrać uczniom.


(szerokość: 640 / wysokość: 359)


Worki na śmieci, wypełnione po brzegi różnego rodzaju zanieczyszczeniami dobitnie świadczą o tym, że jeszcze wiele pracy przed nami. Pracy nad świadomością społeczeństwa, przede wszystkim. Bo lepiej zapobiegać, niż przeciwdziałać skutkom naszej nieuwagi i lenistwa.


(szerokość: 375 / wysokość: 666)(szerokość: 375 / wysokość: 499)


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


(szerokość: 640 / wysokość: 427)
(rad)
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
8ZvjHhT6z2016-07-27pUNfOSgL

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama