Fotograficzne wspomnienia - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyFotograficzne wspomnienia
"Szukam ciebie w trawie i mchach", "Gdzie jesteś?", "Fragmenty…Sekrety", "Jesień idzie nie ma na to rady" - tajemniczo brzmiące podtytuły to część składowych fotograficznej wystawy Marty Kondrackiej, której wernisaż odbył się 11 września w Galerii Młodych Miejskiej Biblioteki Publicznej.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


(szerokość: 640 / wysokość: 480)


"W drodze…" - nazwa ekspozycji mówi sama za siebie. Prace pokazane na wystawie, to wspomnienia z kilku podróży - m.in. z Kazachstanu, Warszawy i Wrocławia. Pokazują architekturę obiektów, urbanistykę miast i otaczającą je przyrodę. Uzupełnieniem wernisażu był multimedialny pokaz kolejnych fotograficznych wspomnień. Obie prezentacje dowiodły ogromnej wrażliwości i poetyckiej psyche autorki. Odkryły też sekret osobistych podróży.

W Kazachstanie np. Marta Kondracka pracowała jako wolontariuszka z dziećmi i dorosłymi potomkami naszych rodaków, ucząc ich języka polskiego.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Wrocław i Warszawa natomiast, to dla niej wyjątkowe (po rodzinnym Chojnowie) miejsca, które w szczególny sposób wpływają na jej życie.

Wernisaż tej wystawy, tej autorki był nietuzinkowy. To popołudnie było poetyckie, nastrojowe, ciepłe, ujmujące…


 (szerokość: 640 / wysokość: 427)

Wystawę można oglądać do 10 października i chociaż ekspozycja nie zastąpi obecności sentymentalnej mentalności autorki, wrażliwy odbiorca odnajdzie w jej fotografiach poezję napotkanych "w drodze" ujęć.
eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama