SKORANTA NA JESIENNYCH SPOTKANIACH CHÓRALNYCH - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzySKORANTA NA JESIENNYCH SPOTKANIACH CHÓRALNYCH
Podczas upalnych, letnich dni, które dziś większość nas wspomina z rozrzewnieniem na adres chojnowskiego chóru Skoranta wpłynęło zaproszenie od Prezesa Dolnośląskiego Oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr na Jesienne Spotkania Chóralne w Świeradowie-Zdroju. Członkowie chóru wraz z dyrygentem - Piotrem Koziarem oraz kierowniczką - Krystyną Czapską postanowili zmierzyć się z tym wyzwaniem i ostro zabrali się do pracy. Z czasem okazało się, że podczas koncertu w Hali Spacerowej Domu Zdrojowego wystąpi siedem zespołów. 10 października o godzinie 15:00 rozpoczęły się występy. Kolejno prezentowały się: Harmonia Sygnał z Wrocławia, Skoranta z Chojnowa, Amici del canto z Oławy, Harmonia z Nowogrodźca, Dumka z Wrocławia, Echo Bukowiny z Lubania, Canta Nobiscum z Wrocławia.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Wykonaliśmy sześć utworów w układzie trzech głosów. Repertuar był dość różnorodny i ambitny. Znalazły się w nim  utwory Stanisława Moniuszki, piosenki ludowe i rozrywkowe. Publiczność przyjęła nasz występ gorąco. Okazało się że na sali jest kilkunastoosobowa grupa Chojnowian, którzy przyjechali do Świeradowa w celach rekreacyjnych. Była to dla nas bardzo przyjemna niespodzianka! Podczas podziękowań za nasz występ Prezes PZCHiO Oddział Dolnośląski wyraził duże uznanie dla pracy naszego dyrygenta i wysoko ocenił poziom chóru. Równocześnie zaprosił nas do wstąpienia w szeregi Związku.

Do Chojnowa wróciliśmy zadowoleni i pełni zapału.

 

Gorąco dziękujemy naszemu dyrygentowi za to, że mobilizuje nas do wytężonej pracy. Osobne podziękowania składamy władzom miasta za wsparcie, dzięki któremu mogliśmy reprezentować Chojnów na imprezie o tak dużym zasięgu.
m.s.
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama