Patriotyczna wystawa - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyPatriotyczna wystawa
Od 1 października w salach chojnowskiego muzeum można oglądać nową wystawę czasową: "1000 lat jazdy polskiej" autorstwa Lecha Wagela. Jej wernisaż odbył się 9 października.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

40 wyeksponowanych prac przedstawia historię polskiej jazdy konnej od zarania państwa po kampanię wrześniową. Korzenie polskiej kawalerii wywodzą się z przybocznego oddziału jeźdźców będącego częścią drużyny książęcej księcia Mieszka I.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Prace Wagla stanowią nieocenioną kolekcję nie tylko zmieniającej się wizualnie konnicy, ale co niezmiernie ważne, znaczących w naszej narodowej historii wydarzeń zbrojnych, co czyni ją interesującą i edukacyjną jednocześnie.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Lech Wagel urodził się w Lubaniu, ale od dzieciństwa związany jest z Chojnowem. Od najmłodszych lat swoje obserwacje, emocje i wiedzę przekłada na papier. Od dziecka też interesowały go dzieje naszego państwa. Przed kawalerią stworzył kolekcję rysunków lotnictwa i uzbrojonych jednostek pływających. Do pracy przy wojskowych jeźdźcach dodatkowo skłoniła go miłość do koni. Obecna wystawa to efekt kilkuletniej pracy twórczej i poznawczej.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Warto zapoznać się z tą niecodzienną wystawą - będącą artystycznym wyrazem pochwały polskiego oręża.

                                             Zapraszamy do Muzeum Regionalnego.
eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama