Artystyczne Emocje - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyArtystyczne EmocjeMarzeniem każdego artysty jest wernisaż. Dwa lata temu dwóch chojnowskich twórców – fotograf Mariusz Głód i malarz Mirosław Zatorski postanowili połączyć siły. Finalnym efektem tej współpracy miała być wystawa. Zanim jednak do tego doszło, zorganizowali sesję fotograficzno-malarską. Projekt, miał miejsce w gościnnych wnętrzach Baszty Tkaczy. Modelami było kilkunastu znanych chojnowian. Mariusz Głód fotografował, Mirosław Zatorski szkicował portrety. Efektem tego niezwykłego przedsięwzięcia jest zbiór 52 prac i wspaniała wystawa. Jej uroczysty wernisaż odbył się 16 października w MOKiR.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Tytuł wystawy - "Emocje w portrecie" zwiastował ciekawe doznania, spostrzeżenia, porównania i pytania. Wszystko sprawdziło się co do joty.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Przybyłych gości przywitał dyr. MOKSiRu i zarazem kurator wystawy – Stanisław Horodecki. Po słowie wstępnym i przedstawieniu artystów na scenie pojawili się bohaterowie, autorzy wystawy.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


"Każda jedna chwila może źródła być odbiciem" głoszą słowa utworu "Wyścig" Wojciecha Wojdy. Uchwycić moment emocji w twarzy człowieka jest jednak niezwykle trudno. Panu Mariuszowi i Panu Mirosławowi ta sztuka się udała. Na wystawie można porównać emocje uchwycone obiektywem aparatu fotograficznego i te zaklęte w pastelowej chwili. Całość podzielona jest na trzy kategorie: dzieciństwo, dojrzewaniei tzw. dwa oblicza dorosłości.


(szerokość: 640 / wysokość: 960)


Ekspozycja robi wrażenie - zarówno artystyczne jak i estetyczne. Gorąco polecamy wystawę "Emocje w portrecie".

Można ją oglądać w MOKSiR do końca listopada, od wtorku do niedzieli w godzinach 15:00- 21:00.
pm; fot. bm
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama