Dzień Edukacji Narodowej - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyDzień Edukacji NarodowejZawód nauczyciela należy do tych, które w historii ludzkości wyodrębniły się najwcześniej. Jego tradycje sięgają starożytności, kiedy to formułując ideał człowieka o wszechstronnie rozwiniętej osobowości, za podstawowy miernik wartości uważano jego mądrość i wiedzę.

Edukacja XXI wieku wymaga nowego typu nauczyciela - twórczego, pełnego inicjatywy optymisty, doskonałego dydaktyka o rzetelnej, głębokiej wiedzy. Zawód nauczyciela jest w naszych czasach wyjątkowo wymagający i szczególnie wybrany. Decydując się na podjęcie pracy w tym zawodzie każdy ma świadomość, że zadania nauczycieli są bardzo trudne i odpowiedzialne. Winien on bowiem kształtować nowe pokolenie ludzi wszechstronnie rozwiniętych, którzy będą łączyć inteligencję racjonalną z inteligencją emocjonalną.

Nie ma dobrych nauczycieli bez umiejętności nawiązywania kontaktu, bez otwartości na świat i problemy innych, bez wyobraźni oraz bez wiedzy na temat tych, których się uczy. Oznacza to także rodzaj pasji, która temu zawodowi powinna towarzyszyć, ponieważ nauczyciel to druga po rodzicach osoba, która ma istotny wpływ na ucznia. To ktoś, kto wspiera rozwój, kto pomaga osiągnąć samodzielność. Jest osobą, która uchyla wielkie wrota do świata wartości, idei, postaci, myśli, słów i czynów.

W Chojnowie, z okazji święta, nauczyciele spotkali się w Domu Kultury w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej.

Wszyscy, którzy odpowiedzieli na zaproszenie władz miasta, uczestniczyli tego dnia w wyjątkowym wydarzeniu. Uświetnił je wspaniały musicalowy spektakl w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 4, pt. "Czarnoksiężnik z Krainy Oz".


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Były podziękowania, gratulacje i życzenia od chojnowskiego samorządu.

Była to także okazja do wręczenia dorocznych nagród. Za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej oraz zaangażowanie w działalności dla dobra oświaty, w tym roku Nagrodę Burmistrza Miasta Chojnowa otrzymali:

Iwona Faluta-Borys - dyrektorka Przedszkola Miejskiego Nr 3, Elżbieta Borysewicz dyrektorka Szkoły Podstawowej Nr 4, Maria Lis - nauczycielka Szkoły Podstawowej Nr 3, Maria Pura - nauczycielka Szkoły Podstawowej Nr 4, Dariusz Wołoszyn - nauczyciel Gimnazjum Nr 1, Jolanta Czachor - nauczycielka Gimnazjum Nr 2.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Wtorkowe uroczystości były podsumowaniem wszystkich innych odbywających się w poszczególnych placówkach. Dzień Nauczyciela, to jedno z najważniejszych świąt w szkolnym kalendarzu, powinszowań i wyrazów wdzięczności zatem nie brakowało.

 

Przyłączamy się do wszystkich życzeń składanych pracowni-kom oświaty .
eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama