IV Diecezjalny Dzień Wspólnot ERM w Chojnowie za nami - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyIV Diecezjalny Dzień Wspólnot ERM w Chojnowie za nami
(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Już po raz czwarty do Chojnowa przyjechały dzieci należące do Eucharystycznego Ruchu Młodych wraz ze swoimi opiekunami z terenu całej diecezji legnickiej. Tegoroczne spotkanie odbyło się w sobotę 21. listopada tradycyjnie w trzech miejscach naszego miasta.

Tematem spotkania były słowa "Jestem dzieckiem Boga", które nawiązywały do hasła nowego roku duszpasterskiego "Chrzest początkiem nowego życia."

Prawie 200 uczestników przybyło najpierw do Gimnazjum nr 1, by podjąć pracę warsztatową w grupach. Po przywitaniu przez moderatora diecezjalnego ERM - ks. Jarosława Góreckiego - goście w poszczególnych grupach rozeszli się do klas

i tam przygotowali dla siebie szaty chrzcielne wypisując na nich, datę, miejsce chrztu, swoje imię i imiona rodziców chrzestnych oraz ozdobiły szaty symbolami religijnymi. Następnie wszyscy ubrani w te stroje w barwnym pochodzie, ze śpiewem, udali się do kościoła św. Ap. Piotra i Pawła, gdzie podczas Eucharystii, której przewodniczył Ks. Biskup Zbigniew Kiernikowski, uroczyście odnowili przyrzeczenia chrztu świętego.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Po Mszy Św. podczas trzeciej części spot-kania odbył się "Wielki Bal Ochrzczonych", a poprzedziło go pięknie przygotowane przez wspólnotę ERM z Parchowa przedstawienie o św. Urszuli Ledóchowskiej z okazji 150 rocznicy jej urodzin.

 

Jako organizator pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego prze-prowadzenia tego spotkania.

Dziękuję p. Burmistrzowi Janowi Serkiesowi, p. Elżbiecie Fałat, p. Annie Rozmus i pracownikom Gimnazjum nr 1, p. Wiesławie Majewskiej wraz z zespołem pracowników, p. Stanisławowi Horodeckiemu i pracownikom Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji za zapewnienie nagłośnienia, chojnowskiej Policji, lokalnym mediom,

a szczególnie p. Oldze i Bogusławowi Niemasikom, naszym rodzicom i młodzieży za koordynację spotkania.

Wyrazami wdzięczności obejmują także sponsorów: Legnicką Kurię Biskupią, Państwa Martę i Andrzeja Kupczyków - właścicieli piekarni oraz firmę wykonującą opakowania szklane Heinz Glas Działdowo.

Ks. Jarosław Górecki


(szerokość: 640 / wysokość: 427)Ks. Jarosław Górecki
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama