Chojnowski kalendarz na 2016 r. - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyChojnowski kalendarz na 2016 r.
Prace nad kalendarzem miejskim na rok 2016 trwały przez kilka miesięcy. (szerokość: 375 / wysokość: 250)

W końcu przyszedł czas na finalny projekt. 7 grudnia, w sali widowiskowej Domu Schramma, odbyła się jego prezentacja. Wszystkich przybyłych gości serdecznie przywitał dyr. MOKSiRu Stanisław Horodecki. Wyjaśnił pokrótce przyczynę tego spotkania oraz historię kilku projektów kulturalnych naszego miasta, które de facto doprowadziły do powstania Gildii Artystów Chojnowa. Potem głos zabrał burmistrz Jan Serkies, który dziękując lokalnym artystom za inicjatywę, podkreślał znaczenie, dla miasta i jego mieszkańców, społecznej aktywności. Główną prezentację tego niezwykłego wydawnictwa poprowadził  pomysłodawca - Andrzej Bobik z drukarni UNI-FOT. Ta ciekawa historia zaczęła się w ubiegłym roku podczas wernisażu plastycznego Juliana Pamuły. Pan Andrzej, oglądając obrazy, wpadł na pomysł stworzenia kalendarza. Wraz z żoną Gizelą i córką Izą zaczęli realizować śmiały plan. Kalendarz w zamyśle miał być (i jest) wypełniony pracami miejscowych twórców skupionych w Gildii Artystów Chojnowa. Tak też się stało. Na stronach przyszłorocznego kalendarza można podziwiać reprodukcje obrazów, fotografii, dzieł rękodzielniczych, teksty wierszy i piosenek. Ich autorzy byli obecni na spotkaniu, nikt zatem nie omieszkał wymienić się z artystami osobistymi wrażeniami, każdy też skorzystał z możliwości pozyskania autografu na kalendarzu. Dla większości chojnowskich twórców to był pierwszy raz, kiedy stanęli przed obliczem tak miłej sytuacji.

Na tzw. deser, z krótkim recitalem wystąpił duet gitarowy - Jurand Kowalski i Maciej Gałęz.

Kalendarz Miejski na 2016 r. robi wraże-nie. Ma niezwykły klimat i artystycznego ducha. Jego nakład jest limitowany.

Zainteresowanych kierujemy zatem do drukarni UNI-FOT. To może być wspaniały prezent tudzież interesująca ozdoba jednej z domowych ścian.


(szerokość: 640 / wysokość: 426)

 pm
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
tpTARscsgEB2016-07-2734v411h9

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama