Nasze spotkania z Janem Pawłem II - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyNasze spotkania z Janem Pawłem II
„Człowieka trzeba mierzyć miarą miłości" to słowa Jana Pawła II wypowiedziane w Sopocie w 1999 r. w czasie jednej z ośmiu podróży apostolskich do Polski. W trakcie swojego pontyfikatu Ojciec Święty odwiedził w Ojczyźnie 79 miejsc, w tym 7 razy Kraków, 6 razy Częstochowę, 5 razy Warszawę. Wygłosił setki homilii i przemówień, przemierzył tysiące kilometrów, a w papieskich celebrach brały udział miliony uczestników. To niezapomniane chwile...


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Z okazji Roku św. Jana Pawła II uchwalonego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie zorganizowała wystawę „Nasze spotkania z Janem Pawłem II". Na wystawie zaprezentowane są przede wszystkim zdjęcia i pamiątki chojnowian z ich spotkań z papieżem, a także materiały ze zbiorów Dokumentów Życia (szerokość: 190 / wysokość: 126)Społecznego Legnickiej Biblioteki Publicznej – głównie plakaty i artykuły prasowe z legnickiego spotkania w 1997 r.

Wernisaż wystawy odbył się 10 grudnia 2015r. w Galerii Młodych. Goście z zaciekawieniem oglądali zgromadzone eksponaty, a potem ksiądz Artur Trela przedstawił w prezentacji multimedialnej pielgrzymki papieża do Polski.

Wspomniał również o swoich spotkaniach z Ojcem Świętym. Także inni uczestnicy wernisażu włączyli się do wspomnień – m.in. p. Stanisława Repa, ówczesna marszałek Sejmiku Województwa Legnickiego, opowiedziała o perypetiach związanych z zaproszeniem papieża do Legnicy.

To miłe spotkanie uświetnił występ muzyczny uczniów z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie, wykonany pod kierunkiem p. Tomasza Susmęda. Wspólny śpiew „Barki", ulubionej pieśni naszego papieża, niejedną osobę napełnił wzruszeniem. Wystawa „Nasze spotkania z Janem Pawłem II" będzie w Galerii Młodych tylko do końca roku.

Jest wyjątkowa, zatem zapraszamy!


(szerokość: 640 / wysokość: 427)
Agnieszka Tworzydło
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama