Wigilie przyjaciół - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyWigilie przyjaciół
Wigilijna wieczerza, to nie tylko rodzinny doroczny rytuał. To także spotkanie osób sobie bliskich, związanych życiowymi doświadczeniami, osób wspierających się, na co dzień dzielących radości i smutki.

W Chojnowie takich środowisk jest wiele. Gros z nich tego wyjątkowego, grudniowego dnia pragnie zasiąść wspólnie za stołem, podzielić się z bliskimi opłatkiem, złożyć serdeczne życzenia.


Od wielu lat wspólnotową Wigilię organizuje np. Związek Inwalidów Narządu Ruchu, któremu przewodniczy Pani Teresa Kamińska:

- Doskonale wiem, jak ważne dla tych osób są nasze spotkania, a to świąteczne w szczególności. Polskie Boże Narodzenie, jest niezwykle klimatyczne, a celebrowane wśród przyjaciół nabiera dodatkowego, mistycznego znaczenia. Ciepła, wzruszeń, serdeczności nigdy za wiele…


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Wśród gości zaproszonych na to opłatkowe spotkanie był burmistrz Chojnowa Jan Serkies, Przewodniczący Rady Jan Skowroński, sekretarz Gminy Chojnów - Honorata Tajchman-Rękoś oraz przyjaciele Wspólnoty - Mieczysław Kasprzak z małżonką, radny - Mariusz Kowalczyk, a także duchowy opiekun niepełnosprawnych - ks. Marek Osmulski.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Wigilia Związku Inwalidów Narządu Ruchu była także okazją do podsumowania 25. letniej działalności chojnowskiej organizacji, w tym roku bowiem przypadł jubileusz jej ćwierćwiecza.

 

***

 

Każdego roku na wspólną wieczerzę mogą liczyć podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który zawsze, z wielką troską pochyla się, w tym wyjątkowym czasie nad potrzebami, głównie ludzi samotnych.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


W tym roku Bożonarodzeniowe spotkanie zorganizowano wspólnie z Warsztatem Terapii Zajęciowej i Środowiskowym Domem Samopomocy. Kierownictwo wszystkich tych jednostek, ich pracownicy, podopieczni oraz zaproszeni goście - wszyscy razem zasiedli za świątecznym stołem i wspólnie celebrowali tradycyjną wieczerzę. Zanim jednak zasiedli za stołami, zanim połamali się opłatkiem, zanim wspólnie kolędowali - obejrzeli wzruszające jasełka, które pod okiem opiekunów pięknie przygotowali uczestnicy WTZ i ŚDS.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


***

 

Niezwykła Wigilia miała miejsce także w Niebieskim Parasolu. To wyjątkowa placówka. Skupia ludzi, którzy ze względu na stan zdrowia i wiek, często czują się osamotnieni, odizolowani od swojego naturalnego środowiska, rodziny, przyjaciół. W tym miejscu jednak odzyskują wolę życia. Otoczeni życzliwą opieką, w towarzystwie podobnych sobie odnajdują sens, nabierają wiary.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)

(szerokość: 190 / wysokość: 126)


Personel Parasola wspólnotową Wigilię traktuje szczególnie. Świąteczne stoły dosłownie uginają się od tradycyjnych przysmaków - postnych i słodkich.

Wystrój sal i korytarzy daje odpowiedni klimat, a kolędy w pięknym wykonaniu wolontariuszek Mai Grześkowiak i Małgorzaty Szklarz nadały spotkaniu dodatkowego, magicznego wymiaru.

Spotkania Wigilijne, tak mocno związane z polską tradycją, dzielenie się opłatkiem, wspólna modlitwa, kolędowanie, razem spożywany świąteczny posiłek, są przykładem pełnej ciepła integracji lokalnej społeczności.
eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama