"Kolędy inaczej..." - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy"Kolędy inaczej..."Kolęda, o której wszyscy sądzimy, że tak mocno związana jest z chrześcijaństwem, z narodzeniem Chrystusa, tak naprawdę jest znacznie starsza. Kolęda to życzenia pomyślności, szczęśliwości w nowym roku - zwyczaj, jaki mieli w swoim kulturowym dorobku już antyczni Rzymianie. Taką informacją w Miejskim Domu Kultury Sportu i Rekreacji przywitał gości dyrektor Stanisław Horodecki.

 

3 stycznia na scenie sali widowiskowej chojnowianie mieli okazję wysłuchać koncertu kolęd w zupełnie niezwykłej interpretacji. Mateusz Bojda - chojnowski saksofonista wraz z przyjaciółmi wystąpił na naszej scenie z kolędami na jazzowo.

Własne interpretacje znanych kolęd i pastorałek w wykonaniu młodych muzyków stanowiło oryginalną alternatywę dla tradycyjnych wykonań pięknych bożonarodzeniowych melodii.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Pomysł na "Kolędy inaczej..." jak zatytułowano koncert, był bez wątpienia udany i z pewnością zadowolił każdego, kto, mimo 15. stopniowego mrozu, wy-brał się tego dnia do domu kultury.


(szerokość: 190 / wysokość: 285)(szerokość: 190 / wysokość: 126)(szerokość: 190 / wysokość: 126)(szerokość: 190 / wysokość: 285)

 

Nam koncert podobał się tak bardzo, że chętnie w domowych płytotekach umieścilibyśmy świąteczny krążek tej grupy.

(szerokość: 640 / wysokość: 427) 
red.
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama