Złote Gody Państwa Miśków - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyZłote Gody Państwa Miśków
9 stycznia, w otoczeniu najbliższych osób, Państwo Krystyna i Józef Miśków obchodzili jubileusz 50.lecia związku małżeńskiego. Po pół wieku wspólnej drogi kolejny raz stanęli przed urzędnikiem państwowym, by tym razem podziękować sobie nawzajem za wszystkie wspólnie spędzone lata, opiekę i wsparcie. Złote gody Państwa Miśków uhonorował także Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej. W jego imieniu medale za wieloletnie pożycie małżeńskie wręczył Jubilatom burmistrz Chojnowa Jan Serkies.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Chwila niezwykle wzruszająca wycisnęła nie jedną łzę podczas uroczystości.

Krótka ceremonia, gratulacje, serdeczne życzenia, lampka szampana i wspólne zdjęcie, z pewnością na długo zostaną w pamięci uczestników.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


***

Ta historia swój początek ma 51 lat temu.

Na zabawie w Białej 25.letni Józek, wśród młodych, tańczących panienek wypatrzył uroczą, zgrabną dziewczynę. Serce mocniej zabiło, oczka się zaświeciły i już wtedy w myślach widział ich oboje na ślubnym kobiercu. 18. letnia Krysia jednak nie od razu odwzajemniła jego uczucia. Pół roku Józek zabiegał o jej względy. Szarmancki, miły chłopak w końcu przekonał do siebie ukochaną i po kolejnych 6 miesiącach spełniły się jego marzenia - włożyli sobie na palce obrączki.

Zamieszkali u jego rodziców. Wkrótce na świecie pojawił się syn, 6 lat potem, drugi. Ojciec wzorcowej rodziny pracował jako elektryk w chojnowskim Dolzamecie. Jak tylko pierworodny podrósł, pracę w tym samym zakładzie rozpoczęła też Krystyna. Ich ulubionym wspólnym zajęciem była działka. Ona najchętniej zajmowała się kwiatkami, on rycersko wykonywał cięższe prace. Z upodobaniem pielęgnowali rośliny i warzywa, cieszyli się stawem z rybkami, kącikiem rekreacyjnym i strefą do biesiadowania, a zimą z przyjemnością korzystali z przetworów z własnych upraw.

Dużo też podróżowali. Grecja, Włochy, Tunezja, Hiszpania, Belgia, Anglia, Holandia, Rosja, Czechosłowacja, Ukraina - część podróży miała charakter sentymentalny, część typowo turystyczny.

Dziś wciąż są aktywni, cieszą się każdym wspólnym dniem, z radością obserwują jak dorasta troje ich wnucząt i marzą, by w zdrowiu doczekać diamentowych godów.

A jaka jest ich recepta na długoletnie zgodne pożycie?

Pani Krystyna pół żartem, pół serio, twierdzi, że w związku musi być jasny podział hierarchii. Jedna osoba musi dominować (w ich małżeństwie to jej rola), druga słuchać. Dwa mocne charaktery nie mają na ogół racji bytu. Czy Pan Józef podziela tę opinię? Wobec stanowiska szacownej Jubilatki, nie śmielibyśmy dementować tej teorii.

Wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia i do zobaczenia na jubileuszu 60.rocznicy ślubu.

                                                                                        Redakcja Gazety Chojnowskiej


***

 

* Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim nadawane są przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej obywatelom polskim.

* Wnioski o nadanie Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przedstawiają Prezydentowi wojewodowie (za pośrednictwem urzędów stanu cywilnego).

* Oczekiwanie na medale z Kancelarii Prezydenta RP trwa od 6 do 8 miesięcy.

* Zgłoszenia można dokonać w Urzędzie Stanu Cywilnego właściwym dla miejsca zamieszkania jubilatów, (nie zawsze jest to Urząd Stanu Cywilnego, w którym zawarte zostało małżeństwo).

* Zgłoszenia można dokonać drogą korespondencyjną, osobiście lub telefonicznie.

* Szczegółowych informacji udzieli zainteresowanym

Urząd Stanu Cywilnego w Chojnowie

ul. Kilińskiego 5

tel. 76/ 8188639

e-mail: usc@chojnow.eu


(szerokość: 640 / wysokość: 427)eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama