Rekordowa WOŚP - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyRekordowa WOŚP
W tym roku nic nie zapowiadało takiego sukcesu. Podobnie, jak w skali kraju, tak i w Chojnowie padł kolejny finansowy rekord. Nasi mieszkańcy okazali się niezwykle hojni. Można to było zaobserwować już na aukcjach, które w domu kultury prowadził dyrektor MOKSiR Stanisław Horodecki.

- Takie kwoty nigdy w historii naszych Orkiestr nie padały. Koszulka od Jurka Owsiaka np. poszła za 400 zł, obraz naszego lokalnego artysty sprzedał się za 310 zł. W sumie, dzięki licytującym zebraliśmy ponad 3 tysiące złotych.


(szerokość: 375 / wysokość: 250)(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Kolejne 18 tysięcy chojnowianie wrzucili do puszek. Na ulicach miasta, przez kilka godzin, kwestowało ponad 50 wolontariuszy. Z ich relacji wynika, że nikogo z napotkanych nie trzeba było szczególnie namawiać - mieszkańcy chętnie sięgali do portfeli i kolejny już raz wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

- Kwota pewnie nieco wzrośnie - mówi dyrektor Horodecki - bo w puszkach znalazły się też waluty obce oraz złote kolczyki, więc na dokładny wynik przyjdzie nam pewnie jeszcze poczekać, ale tak czy inaczej - możemy być dumni. Wszyscy! Każdy, kto w jakiejś mierze przyczynił się do sukcesu 24. Finału, tę cząstkę dumy ma prawo nosić w sercu!


(szerokość: 375 / wysokość: 250)(szerokość: 375 / wysokość: 250)

 

W tym roku zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Dotychczasowa kwota - ponad 44 milionów złotych - z pewnością zaspokoi wiele potrzeb. Tegoroczne hasło Finału WOŚP "Mierzymy wysoko!" zmaterializowało się w postaci rekordowo wysokiej sumy.


(szerokość: 375 / wysokość: 250)(szerokość: 375 / wysokość: 250)


- Podziękowania należą się pani Annie Świdurskiej - szefowej sztabu i wolontariuszom, którzy niestrudzenie od rana wyciągali w kierunku mieszkańców puszki z prośbą o datek. - wyjaśnia S. Horodecki - Panu dyrektorowi Andrzejowi Urbanowi, który użyczył sali na pracę sztabu. Pani Bogusławie Mrozik - prezes Banku Spółdzielczego w Chojnowie i jej pracownikom - za pomoc w liczeniu pieniędzy. Tym, którzy przekazali na rzecz Orkiestry "fanty" do licytacji - panu Kazimierzowi Ferencowi, panu Julianowi Pamule, panu Józefowi Nodze, panu Jurandowi Kowalskiemu, panu Maciejowi Perlakowi. Organizacjom i instytucjom - Urzędowi Miejskiemu w Chojnowie, Gildii Artystów Chojnowa, Kołu Wędkarskiemu "Skora" Chojnów. Komendantowi Komisariatu Policji i policjantom, którzy dbali o bezpieczeństwo imprezy. Występującym na scenie - zespołowi POLISH FICTION, Jurandowi Kowalskiemu i Maćkowi, uczestnikom warsztatów bębnów afrykańskich RASOWE RYTMY pod kierownictwem pana Rafała Chrebeli, tancerkom z zespołów MAŁY KARAMBOL II, MAŁY KARAMBOL oraz KARAMBOL przygotowanych przez panią Jagodę Zderską, wreszcie panu Łukaszowi Kindlowi, który swym udanym debiutem zamykał muzyczną część WOŚP w Chojnowie.


(szerokość: 375 / wysokość: 563)(szerokość: 375 / wysokość: 250)


Dziękujemy biorącym udział w licytacjach i tym, którzy przyszli, by po prostu być razem tego dnia. Wspólnie stworzyliśmy Wielką Orkiestrę - oddział w Chojnowie!


(szerokość: 640 / wysokość: 426)
eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama