Inwestycje 2015-2016 - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyInwestycje 2015-2016
Miniony rok, dla naszego miasta, z pewnością można uznać za udany. W czerwcu oddano do użytku największą ubiegłoroczną inwestycję - przebudowę i rozbudowę budynku Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji przy ul. Małachowskiego 7. (szerokość: 375 / wysokość: 248)

- Inwestycja była dofinansowania ze środków unijnych w ramach funduszu RPO WD 2007-2013 w wysokości 6.448.960,86 zł. - mówi burmistrz Jan Serkies. - Obiekt naprawdę robi wrażenie i doskonale służy naszym mieszkańcom. Sala do ćwiczeń, kręgielnia i kino 3D są uzupełnieniem oferty kulturalno-rekreacyjnej naszego miasta.

 

Na wniosek grupy chojnowskiej młodzieży przy ul. Kilińskiego wybudowano Street Workout Park, przeprowadzono także rewitalizację terenów w kwartale ulic: Kolejowa, Witosa, Kościuszki i Pl. Dworcowy.

- Rok zamknięto kolejną dużą inwestycją - po kilku miesiącach prac zakończono budowę żłobka miejskiego przy ul. Sikorskiego. Placówka przyjmie 40 dzieci.

W ramach projektu rządowego "Maluch - edycja 2015" udało nam się pozyskać dofinansowanie w wysokości 1.600.000 zł na budowę. Miasto dołożyło 75 tys. 700 zł

i mamy wspaniały żłobek z niezbędną infrastrukturą zewnętrzną. Otwarcie już za kilka dni. Samorząd wystąpił również do Wojewody Dolnośląskiego o dotację na dofinansowanie kosztów utrzymania dzieci, w ramach Programu "MALUCH 2016r.". W zależności od przyznanej dotacji, pokryje ona opłaty rodziców lub zaspokoi je w znaczącej części. Czekamy na rozstrzygnięcie. Z miejskiej kasy naturalnie pokrywane będzie utrzymanie placówki.


 (szerokość: 750 / wysokość: 259)


Tegoroczny budżet, to kolejne środki na inwestycje. W planach na 2016 rok jest m.in. budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w ulicach: Witosa (od ul. Kolejowej do ul. Kościuszki), Małachowskiego, Plac Konstytucji 3 Maja, ul. Niemcewicza, Wyspiańskiego, a także do nowych działek budowlanych w ulicy Sikorskiego. Przewidziano też budowę

ulicy Rejtana i Broniewskiego oraz modernizację dachu budynku Gimnazjum Nr 2.

W budżecie zaplanowano blisko milion złotych dla CHZGKiM na inwestycje i komunalne remonty (dachy, okna, inne).

- Pracujemy także nad planem powiększenia przestrzeni naszej przychodni. Moją ambicją jest rozbudowa ośrodka zdrowia i zwiększenie zakresu jego usług. Obecnie trwają prace nad zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu, które uruchomią kolejne działania. Wierzę, że uda się zrealizować tę inwestycję, dzięki niej nasze miasto zyska nie tylko nowy obiekt, ale też nowoczesną pracownię rentgena, laboratorium analityczne i nocną opiekę zdrowotną.

Jest także nadzieja na kolejną, nową kładkę nad Skorą i następne tereny rekreacyjne. Do realizacji czekają przygotowane już projekty techniczne na budowę kładki na wysokości ulic Matejki-Paderewskiego oraz terenów przy chojnowskim stawie. Będą wykonywane w miarę posiadanych przez miasto środków.

 
eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama