Otyliada w Chojnowie - przyjdź pokibicować - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyOtyliada w Chojnowie - przyjdź pokibicować
Wszyscy wiemy jak ważny dla zdrowia fizycznego i psychicznego jest ruch i aktywność . (szerokość: 375 / wysokość: 227)

W czasach, gdy rozrywka stacjonarna cieszy się ogromną popularnością, wszelkie przejawy bardziej aktywnych przedsięwzięć zasługują na szczególną uwagę. Forma nie jest istotna – kluczem do sukcesu są dobra zabawa, zaangażowanie, poszerzanie horyzontów oraz pasja. I chociaż oglądanie filmów przed telewizorem, granie na komputerze lub imprezowanie ze znajomymi stanowią kuszącą propozycję, warto po-szukać czegoś, co wymaga od nas więcej pracy, zarazem dając znacznie więcej satysfakcji.

 

Przykładem takiego przedsięwzięcia jest ogólnopolska impreza pływacka – Nocny Maraton Pływacki "OTYLIADA". Organizowana cyklicznie od kilku lat, ściąga na baseny coraz większą ilość uczestników (w 2015 roku – 2324 osoby), udowadniając w ten sposób, że nie potrzeba wiele żeby dobrze się bawić. Na czym polega "OTYLIADA"? Zgodnie z nazwą, osoby, które zgłosiły swój udział uczestniczą w całonocnym pływaniu, pokonywaniu kolejnych długości basenu, zgodnie z własnymi możliwościami. Oznacza to, że cała zabawa nie ma charakteru zawodów – nie ma przegranych, wszyscy wygrywają. Odległość, jaką pokona każdy z uczestników stanowi jego indywidualny wynik, który można porównywać z wynikami innych, jednak przede wszystkim wyraża walkę z samym sobą.

W "OTYLIADZIE" udział biorą zarówno mężczyźni jak i kobiety, starsi jak i młodsi – wiek ma drugorzędne znaczenie. Biorą udział pojedyncze osoby, biorą udział całe rodziny. Jest to zabawa dosłownie dla każdego. Może być okazją do sprawdzenia własnych sił, okazją do zapoznania dzieci z wodą, rozbudzenia zainteresowania pływactwem lub jedynie rozrywką, formą spędzenia czasu. Każde z tych podejść jest dobre. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwają ratownicy.

Po raz pierwszy do grona placówek, które wezmą udział w organizacji imprezy dołączył chojnowski Basen Miejski przy Szkole Podstawowej Nr 4. Warto przy tym podkreślić, że nasze miasto jest jednym z trzech na Dolnym Śląsku, które zgłosiły swoją kandydaturę – obok Strzelina i Bielawy. Co więcej – według naszych informacji – pływalnia w Chojnowie cieszy się zdecydowanie największą popularnością spośród dolno-śląskich placówek. Łącznie, na terenie całego kraju uczestnictwo zgłosiło 40 basenów. Ich lista znajduje się na oficjalnej stronie internetowej imprezy: www.otyliada.pl.

Maraton odbędzie się w nocy z 12 na 13 marca. Będzie można wówczas dołączyć do zabawy – o ile zostaną wolne miejsca. Serdecznie zachęcamy mieszkańców Chojnowa do kibicowania śmiałkom.radek
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
HChCiBHT2016-07-27VhZgxsUcxg

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama