Chojnowianie na XXVII Wystawie Plastyki Zagłębia Miedziowego - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyChojnowianie na XXVII Wystawie Plastyki Zagłębia Miedziowego
Muzeum Regionalne zaprasza na XXVII Wystawę Plastyki Zagłębia Miedziowego

Inauguracja wystawy odbyła się w październiku 2015 r w Galerii Sztuki w Legnicy. W Chojnowie będzie prezentowana do końca marca.

Na wystawie można obejrzeć osiemdziesiąt trzy prace aż sześćdziesięciu jeden autorów. Wśród wystawiających są uznani twórcy, jak: Henryk Baca, Grzegorz Niemyjski, Telemach Pilitsidis, Norman Smużniak, a także chojnowianie: Jolanta Anton, Zbigniew Halikowski, Ireneusz Józefczuk i Robert Wierzbicki.

Dominuje malarstwo i jego rozmaite techniki (olej, akryl, akwarela, pastel) oraz tradycyjne gatunki: portret, pejzaż, martwa natura. Licznie reprezentowana jest grafika (akwaforta, akwatinta, odprysk, linoryt, serigrafia), mniej licznie: rzeźba, szkło artystyczne, ceramika, malarstwo na tkaninie, rysunek i prace wykonane przy użyciu techniki komputerowej.

Pokazane dzieła reprezentują rozmaite prądy obecne w sztuce, począwszy od realizmu poprzez nurt metaforyczno-symboliczny po abstrakcję. Różnorodne postawy twórcze, jakie można zaobserwować na wystawie prezentowanej w chojnowskim muzeum, są odbiciem skomplikowanego obrazu współczesnego świata, wpływu różnych impulsów, czerpania inspiracji z rozmaitych źródeł, i złożonej sytuacji w jakiej znalazła się postmodernistyczna sztuka.


(szerokość: 640 / wysokość: 426)jj
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama