„Jesienią malowane” - wernisaż wystawy Danuty Danielewicz - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy„Jesienią malowane” - wernisaż wystawy Danuty Danielewicz
Od początku marca w Galerii Młodych w Miejskiej Bibliotece Publicznej oglądać można prace legniczanki Danuty Danielewicz. (szerokość: 375 / wysokość: 281)Autorka wystawy swoją pasję tworzenia nie ogranicza tylko do malarstwa, ale zajmuje się również ceramiką i poezją. W latach 1979-80 należała do  Klubu Plastyków Amatorów w Legnicy. Po dłuższej przerwie powróciła do malowania w 2005 r. Uczestniczyła m.in. w plenerze w Michałowicach, warsztatach organizowanych przez Fundację „Sztuka dla Ludzi", a także Satyrykonie. Od dwóch lat jest słuchaczką Legnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, gdzie bierze udział w warsztatach malarskich, ceramicznych,a także kabaretowych.

Wernisaż wystawy, który odbył się 11 marca 2016 r. rozpoczął się od wiersza  Danuty Danielewicz „Śpiew jesieni" w interpretacji Doroty Chopkowicz.


A potem były gratulacje, życzenia i kwiaty od licznie przybyłych gości, w większości legniczan. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali ceramikę i obrazy stworzone przez autorkę, a większość z prezentowanych prac została przygotowana specjalnie na tę wystawę.


(szerokość: 640 / wysokość: 400)


(szerokość: 640 / wysokość: 480)


(szerokość: 640 / wysokość: 468)


(szerokość: 640 / wysokość: 460)


Wystawa „Jesienią malowane" potrwa jeszcze do 30 kwietnia - serdecznie zapraszamy do obejrzenia tych ciekawych prac.
AT
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama