Chojnów najlepszy w powiecie - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyChojnów najlepszy w powiecieXXI Dolnośląski Konkurs Recytatorski PEGAZIK


To już ponad 20 lat, kiedy Kłodzkie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji ogłosiło po raz pierwszy Dolnośląski Konkurs Recytatorski "Pegazik". Chojnów od wielu lat uczestniczy w konkursie i od lat, niemal każdego roku, w finale dolnośląskim zdobywa laury.


(szerokość: 375 / wysokość: 250)(szerokość: 565 / wysokość: 376)(szerokość: 375 / wysokość: 250)


2 marca w sali teatralnej naszego Domu Kultury odbyły się miejskie eliminacje. Wzięło w nich udział 13. recytatorów - siedmiu w kategorii szkół podstawowych, czworo z gimnazjum. Wśród uczestników dominowała płeć piękna, ale to standard przy tego typu konkursach.

Przygotowane recytacje oceniało szacowne jury w składzie Krystyna Kalagasidis, Halina Kiliś i Jadwiga Matys.

Uczniowie szkół podstawowych prezentowali jeden utwór - prozę lub poezję, gimnazjaliści dwa utwory - poezję i fragment prozy. Oceniająca komisja brała pod uwagę dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny.

Poziom w obu kategoriach wiekowych był bardzo wyrównany. Młodzi recytatorzy solidnie się przygotowali. Jury nie łatwo zatem było podjąć decyzję o klasyfikacji. Uczestnicy i wspierające ich osoby towarzyszące niecierpliwie czekali na werdykt.

Zanim ogłoszono wyniki, podkreślono zaangażowanie wszystkich prezentujących się na scenie, wskazano drobne błędy, prze-kazano wskazówki na przyszłość.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


W kategorii szkół podstawowych najwyżej oceniono recytację Karoliny Czerniawskiej. Drugie miejsce przyznano Kajetanowi Traczowi, trzecie Dominice Tenior, a Kasjan Chmielewski otrzymał wyróżnienie.

W starszej grupie zwyciężyła Wiktoria Piechowiak przed Marcinem Klimczykiem i Weroniką Grzanką, która zajęła miejsce trzecie.


(szerokość: 375 / wysokość: 250)(szerokość: 375 / wysokość: 250)


Laureaci dwóch pierwszych miejsc reprezentowali nasze miasto podczas eliminacji powiatowych, które odbyły się 14 marca w Legnicy.


(szerokość: 730 / wysokość: 486)


Miło nam donieść, że młodzi chojnowianie spisali się na medal. W młodszej i starszej kategorii nasi reprezentanci zajęli pierwsze i drugie miejsca, a laureatki - Karolina Czerniawska i Wiktoria Piechowiak, w kwietniu w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji będą walczyć o tytuł najlepszych na Dolnym Śląsku. Gratulacje!eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama