Maroko w Chojnowie - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyMaroko w Chojnowie(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Dzięki cyklicznym spotkaniom organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną, chojnowianie mają okazję zwiedzać różne ciekawe zakątki świata nie ponosząc na to żadnych wydatków. Wszystko to za sprawą ciekawych prelegentów zapraszanych do biblioteki, prezentujących fotografie, a czasem także pamiątki przywiezione z dalekich podróży. Do tej pory tym sposobem i w towarzystwie takich znamienitych podróżników jak np. Wojciech Drzewicki, Mateusz Meserszmit czy Henryk Marszałek, podróżowaliśmy m.in. do Tajlandii, Iranu, Indonezji, a także na mroźny Spitsbergen oraz nie mniej zimną Grenlandię. (szerokość: 375 / wysokość: 250)

Tym razem w pasjonującą podróż do gorącego Maroka zabrał nas Jarosław Mirosławski, podróżnik z Bolesławca.

Oglądając slajdy prezentowane w trakcie spotkania, wspólnie odwiedziliśmy takie miasta jak port Essaouira, Meknes, niesamowity Fez oraz słynny Marakesz z placem Jemaa el Fna. Oprowadzając nas po każdej z tych miejscowości, pan Jaro-sław snuł niezwykle barwną opowieść o życiu mieszkańców oraz ciekawej roślinności tego egzotycznego dla nas kraju, położonego w północno-zachodniej Afryce nad Oceanem Spokojnym i Morzem Śródziemnym. Wspięliśmy się także na Dżabal Tubkal, najwyższy szczyt Atlasu Wysokiego, którego wysokość to aż 4167 m n.p.m. Żywa gestykulacja prelegenta, płynna opowieść przeplatana anegdotami z wyprawy oraz zdjęcia wspaniale oddające piękno kraju i codzienność Marokańczyków, sprawiły, że półtoragodzinna (szerokość: 375 / wysokość: 250)prelekcja minęła szybko niczym mgnienie, a ostatni slajd ukazujący widok chmur pod lecącym do Berlina samolotem, wywołał zdziwienie na twarzach słuchaczy: "to naprawdę już koniec?!"

 Prelekcja była interesująca także dlatego, że podróżnik zwiedzał Maroko na własną rękę. Podróżując wspólnie z kolegą, nie korzystał z usług biur podróży. Dzięki temu zobaczyli ten kraj od trochę innej strony, niż pokazują foldery turystyczne. Z takiej formy podróżowania korzystają już od ośmiu lat i oprócz Maroka przemierzyli m.in. Bułgarię, Krym, Uzbekistan, Armenię i Turcję.

Na zakończenie prowadząca spotkanie Elżbieta Izworska wspólnie z dyrektor MBP Barbarą Landzberg podziękowały miłemu gościowi za ciekawy wykład i wyraziły nadzieję, że powróci do Chojnowa z kolejnymi, równie ekscytującymi prelekcjami.

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 
Margot Stel
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama