Przyjęcie dla Królowej Książki - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyPrzyjęcie dla Królowej Książki(szerokość: 640 / wysokość: 480)

23 kwietnia, w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, Wrocław rozpoczął roczną kadencję jako Światowa Stolica Książki UNESCO. Na ten dzień zaplanowano liczne inicjatywy związane z promocją książki i czytelnictwa. Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu zaprosiła wszystkie dolnośląskie biblioteki publiczne do uczestnictwa w „Przyjęciu dla Królowej Książki".


(szerokość: 375 / wysokość: 281)(szerokość: 375 / wysokość: 281)


Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie przyłączyła się do akcji i tego dnia bibliotekarki z Działu dla Dzieci i Młodzieży zaprosiły młodych czytelników wraz z rodzicami na niecodzienne przyjęcie, które zaplanowano na godz.12:00. Wcześniej, bo od godz. 11:00, dzieci przy aktywnej pomocy rodziców oraz pań bibliotekarek układały życzenia dla Królowej Książki. Wypisywały je na ogromnych, mających kształt otwartej księgi kartkach, które własnoręcznie ozdabiały rysunkami i wyklejankami. Czego można życzyć szanownej Królowej? - wielu czytelników, interesującej treści, zaciekawionych odbiorców, tego, by Cię po okładce nie oceniali i czerpali z Ciebie wiedzę, byś długo służyła ludziom.


(szerokość: 375 / wysokość: 281)(szerokość: 375 / wysokość: 281)


Tuż przed południem dzieci wraz z opiekunami wyszły przed bibliotekę, by w samo południe wykrzyczeć Królowej Książce  życzenia. Tym samym młodzi, młodsi i najmłodsi Dolnoślązacy wspólnie i o tej samej porze przywitali Światową Stolicę Książki UNESCO.

(szerokość: 375 / wysokość: 281)


Po życzeniach przyszła pora na wspaniałe przyjęcie. Tym samym czytelnia za sprawą czarów dobrych Wróżek: Marzeny Luty, Agnieszki Tworzydło i Grażyny Stefanickiej, przemieniła się w królewską jadalnię z bogato zastawionym stołem. Jadła i napojów starczyło dla wszystkich, a uśmiechnięte buźki milusińskich, to najlepszy dowód na to, że przyjęcie dla Królowej Książki było ze wszech miar udane.

 

 


Margot Stel
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama