II Biesiada Retrofutbolistów - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyII Biesiada RetrofutbolistówPomysł narodził się rok temu. "Stara gwardia" KS "Chojnowianki" postanowiła uaktywnić oldboy'ów i ponownie, jak przed laty spotkać się na boisku. Rozegrane wówczas towarzyskie mecze i biesiadne spotkanie kumpli z boiska przyjęło się i już wtedy zdecydowano o wpisaniu ich na stałe w kalendarz chojnowskich wydarzeń.

7 maja zatem na Orliku, naprzeciw siebie stanęły cztery drużyny retrofutbolistów, by na murawie sprawdzić stan swojej kondycji, umiejętności i sprawności.


(szerokość: 750 / wysokość: 500)


Mecze rozgrywane systemem każdy z każdym, ze zrozumiałych względów, skrócono do 15.minutowych połówek. Poważnych kontuzji nie było, a walka na murawie była równie zacięta jak przed laty. Najskuteczniejszy okazał się team BKS Bolesławiec. Na drugim miejscu uplasowały się pozostałe trzy zespoły - KS Chojnowianka, Miedź Legnica, Zagłębie Lubin. Uhonorowano także najlepszego strzelca - Królem został zawodnik BKS Bolesławiec - Dariusz Dziki.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)

(szerokość: 375 / wysokość: 562)


Drużyny nagrodzono podczas Biesiady w Domu Schrama. Tu Wielki Prezes,
"w sprawach futbolu nigdy nieomylny" powołał Prezydium w składzie: Burmistrz Jan Serkies, Prezes KS "Chojnowianka" Bogdan Jóźwiak i Ryszard Kwiatowski, które czuwało nad przebiegiem imprezy. Prezydium koordynowało wszelkie biesiadne działania, powoływało przed swoje oblicze by nagradzać i karać.


Wśród retrofutbolistów nie zbrakło byłych i obecnych działaczy sportowych, sympatyków naszego klubu, przyjaciół… W tym gronie był także Prezes Dolnośląskiego

(i jednocześnie członek Zarządu Polskiego) Związku Piłki Nożnej Andrzej Padewski, który, jak wyjaśnił burmistrz, w PZPN odpowiada za polską kadrę drużyny żeńskiej.

Humorystyczna konwencja Biesiady, zaprzyjaźnione grono miłośników piłki nożnej, wspaniała muzyka w wykonaniu grupy Blue Band i doskonałe nastroje - uczestnicy II Biesiady Retrofutbolistów skończyła się po północy.

 

 
eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama