Relikwie patronki dzieci pierwszokomunijnych są już w Chojnowie - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyRelikwie patronki dzieci pierwszokomunijnych są już w Chojnowie10 - osobowa delegacja z Chojnowa wróciła z Bolonii. W tamtejszym kościele Św. Zygmunta znajduje się grób błogosławionej Imeldy LAMBRETINI - patronki dzieci pierwszokomunijnych. Przedstawiciele Diecezji Legnickiej spotkali się z Matteo Zuppim - arcybiskupem Bolonii, odwiedzili także siostry Dominikanki. To właśnie w tym zgromadzeniu 12-letnia wówczas Imelda przebywała i przyjęła I Komunię Świętą. Oprócz relikwii Błogosławionej Imeldy, delegacja z Chojnowa otrzymała także figurę i ikonę patronki dzieci pierwszokomunijnych. Uroczyste wprowadzenie relikwii Błogosławionej Imeldy do kościoła Św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie odbędzie się 27 maja. Eucharystii o godz. 17.00 przewodniczyć będzie Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski. Imelda żyła w pierwszej poł. XIV w. Urodziła się w Bolonii, w rodzinie hrabiowskiej. Wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Dominikanek mając zaledwie 9 lat. Gdy miała 12 lat podczas Eucharystii, nad głową Imeldy pojawiła się unosząca w powietrzu Hostia. Za zgodą kapłana nowicjuszka przystąpiła do Komunii św. Dziewczynka zmarła w ekstazie po przyjęciu tej pierwszej i ostatniej cudownej Komunii św. W roku 1881, gdy powstało Bractwo bł. Imeldy, za pozwoleniem Leona XII zaczęto czcić Imeldę jako patronkę dzieci przystępujących pierwszy raz do Komunii Świętej.


(szerokość: 750 / wysokość: 562)
(http://www.legnica.fm)
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama