Chojnowska “Czwórka” skończyła 30 lat - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyChojnowska “Czwórka” skończyła 30 lat17 lutego tego roku minęła dokładna data 30.lecia powołania do życia nowej placówki oświatowej w Chojnowie - Szkoły Podstawowej nr 4. Duży nowoczesny gmach przyjął wówczas niemal 600 uczniów. Dziś liczba uczęszczających tu dzieci jest podobna, ale przez trzy dekady statystyki były różne, podobnie jak dzieje, zdarzenia i fakty...

O bogatej historii, rozwoju, sukcesach, ważnych datach i wydarzeniach mówiono podczas okolicznościowej akademii w Miejskim Domu Kultury.

Jubileuszowe obchody szkolna społeczność zaplanowała na 20 maja. Rozpoczęto je Mszą św. w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła. Uroczystą Eucharystię w intencji Szkoły koncelebrował ks. dziekan Marek Osmulski wspólnie z ks. Danielem Zającem i ks. Jarosławem Góreckim.

Potem pracownicy i uczniowie (obecni i byli), rodzice, przyjaciele, zaproszeni goście, spotkali się w domu kultury.(szerokość: 375 / wysokość: 250)  (szerokość: 375 / wysokość: 250)

Świąteczna gala miała wyjątkowy charakter. Chojnowska "czwórka" celuje w organizacji atrakcyjnych, niekonwencjonalnych wydarzeń artystycznych - tak też było i tym razem. Koncert - jak nazwano sceniczne prezentacje - osnuty był na historycznych wątkach przedstawianych przez absolwentów. Uzupełniały je komentarze wieloletnich pracowników. Najwięcej do powiedzenia miał oczywiście pierwszy dyrektor placówki - Andrzej Przybysz, który zajmująco mówił o początkach - urządzaniu pomieszczeń, tworzeniu kadry, uruchamianiu kolejnych pracowni i budowaniu (jak to się dzisiaj mówi) marki szkoły.
(szerokość: 375 / wysokość: 250)  (szerokość: 375 / wysokość: 250)

O rozwoju i osiągnięciach szkolnej braci wspominała także ówczesna wicedyrektor Bogumiła Cieśla, a także prowadząca pierwszy szkolny sklepik, szkolna pielęgniarka, obecnie uczące nauczycielki i reprezentanci rodziców- przedstawiciele rodzicielskiej Rady.

Te ciekawe reminiscencje przeplatały muzyczne występy - taneczne, teatralne, wokalne, instrumentalne. Uatrakcyjniały koncert, a jednocześnie prezentowały artystyczny dorobek szkoły. Efektownie podane koleje losu dla wszystkich oklaskujących były wzruszającą, miłą podróżą, która w widowiskowy sposób doprowadziła do współczesnych czasów i obecnych dokonań szacownej jubilatki.     (szerokość: 190 / wysokość: 126)    (szerokość: 190 / wysokość: 126)    (szerokość: 190 / wysokość: 126)

     (szerokość: 190 / wysokość: 126)    (szerokość: 190 / wysokość: 126)    (szerokość: 190 / wysokość: 126)

       (szerokość: 190 / wysokość: 126)     (szerokość: 190 / wysokość: 126)     (szerokość: 190 / wysokość: 126)

     
Scena była też doskonałym miejscem na podziękowania i gratulacje. Zanim jednak Dyrektor Elżbieta Borysewicz, w imieniu całej, wieloletniej społeczności złożyła wyrazy wdzięczności zasłużonym, opowiedziała o dotychczasowej pracy w tej jednostce ze swojej perspektywy - nauczyciela i obecnego dyrektora. Potem wyróżniono kilkanaście osób, które na przestrzeni 30 lat, w różny sposób wspierały szkołę, angażowały się w jej działalność, pomagały w jej rozwoju i promocji. W rewanżu - podziękowania, kwiaty, upominki, gratulacje i życzenia dalszego tak dynamicznego rozwoju przekazywali Pani dyrektor sympatycy szkoły. Wśród nich władze powiatu, gminy i organ prowadzący - władze miasta. Burmistrz Jan Serkies

w kilku ciepłych słowach podkreślił kompetencje pedagogów, zaangażowanie uczniów i oddanie wielu rodziców dla tej szkoły, a w uznaniu zasług wszystkich związanych z rozwojem placówki, na ręce Dyrekcji złożył bon podarunkowy o wartości 5000 zł i pamiątkowy obraz chojnowskiego artysty. Prezentów i serdecznych słów było dużo więcej. Przedstawiciele zaprzyjaźnionych placówek oświatowych, stowarzyszeń i instytucji gratulowali, składali życzenia, obdarowywali upominkami.
         (szerokość: 640 / wysokość: 427)Na tym jednak atrakcji nie dość. Z domu kultury szkolna społeczność w asyście paradnych doboszy, z balonami i transparentami, przeszła radosnym korowodem ulicami miasta ku gmachowi przy ul. Kilińskiego. Tu przed wejściem do szkoły dokonano odsłonięcia i poświęcenia tablicy pamiątkowej. Każdy zainteresowany mógł także zwiedzić odświętnie tego dnia udekorowany budynek, spotkać się ze szkolną społecznością, wziąć udział w niebanalnym spektaklu "Zabawa z Tuwimem". Był także wspaniały tort i poczęstunek, podczas którego wspominkom nie było końca.

Nasza redakcja dołącza się do wszystkich gratulacji i życzeń dla całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie. Czekamy na kolejne ciekawe doniesienia korczakowców.(szerokość: 190 / wysokość: 126)  (szerokość: 190 / wysokość: 126)  (szerokość: 190 / wysokość: 126)  (szerokość: 190 / wysokość: 126)                                                                            (szerokość: 375 / wysokość: 562)eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama