Siedemnaste urodziny STONOGI - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzySiedemnaste urodziny STONOGI
11 czerwca br. miłośnicy tańca z całej Polski mogli spotkać się na siedemnastych urodzinach "Stonogi", czyli kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Zespołów Tanecznych. Mimo sporej konkurencji (w tym samym czasie taneczny turniej organizował m.in. Wrocław), goście nie zawiedli. 50 prezentacji zawładnęło sceną Domu Kultury całkowicie...      (szerokość: 375 / wysokość: 263)  (szerokość: 640 / wysokość: 480)


Jurorzy – Marta Brendel – dyplomowana choreograf i instruktorka tańca, a także tancerka Teatru Muzycznego Capitol, przewodnicząca; Małgorzata Rostkowska – choreograf, performerka, pedagog tańca zajmująca się głównie tańcem współczesnym oraz Paweł Klimek – instruktor tańca, choreograf, reżyser, który w latach 2003-2006 z grupą APS CREW sięgał kilkukrotnie po tytuły Mistrzów Polski w break dance – miała więc trudne zadanie wyłaniania najlepszych spośród wspaniałych...

Ostatecznie wyniki turnieju są takie:

Kat. „disco":

Do lat 11 I miejsce wytańczył MAŁY BROOKLYN, II miejsce zdobył MAŁY KARAMBOL II. W przedziale 12-15 lat

I miejsce zdobył MAŁY KARAMBOL, II miejsce TEATR TAŃCA FREE. Wśród najstarszych (powyżej 15 lat) najlepszy (I miejsce) okazał się BROOKLYN, na II sklasyfikowano ONE BEAT, na III – grupę V.I.P.

W kat. „inne formy tańca" w grupie najmłodszej I miejsce zdobyli WYMIATACZE, II miejsce – DROPSIKI.

W prezentacjach formacji 12-15 lat jurorzy przyznali ex aequo dwa I miejsca – NOCTURN i APLAUZ II. Tancerki z zespołu NASTKI Z CZTERNASTKI sięgnęły po miejsce II. W tej grupie jurorzy nagrodzili jeszcze wyróżnieniem zespół KARAMBOL. Wśród najstarszych dwa równorzędne I miejsca zdobyli – APLAUZ I oraz ARABESKA, reprezentująca Uniwersytet Trzeciego Wieku z Nowego Miasteczka. Panie od kilku już lat udowadniają, że tańczyć można zawsze, nawet gdy tego: „powyżej 15" zdążyło się trochę nazbierać...(szerokość: 375 / wysokość: 281)  (szerokość: 375 / wysokość: 256)
II miejsce przypadło grupie MODUS, III miejsce TEATROWI TAŃCA SAY 1, a wy-różnienie formacji zaTROODnieni.

Najliczniej w tym roku obsadzona była kategoria „street dance". Wśród najmłodszych I miejscem nagrodzono JESZCZE RAZ KIDS, równorzędnymi II – CANONKI i OKEJKI, równorzędnymi III – WYMIATACZY i MAŁY BROOKLYN. W przedziale wiekowym 12-15 lat każda z prezentacji została dostrzeżona i nagrodzona. Tak wysoki był ich poziom! I miejsce zdobyli tancerze grupy EMPIRE, równorzędne II – SNAKES i BEZ KITU, równorzędne III – FLOW JUNIOR i BLACKOUT JUNIOR. Wyróżnieniami uhonorowano CANON-SKŁAD i MINI RESPEKT. Wśród najstarszych I miejsce jurorzy przyznali grupie CHILLOUT, równorzędne II – CANON i V.I.P, równorzędne III – FOR FUN i zaTRO-ODnieni. Wyróżnienie powędrowało do formacji REMEMBER THE FEELING.

Choć STONOGA to turniej zespołów, jurorzy dostrzegli i nagrodzili również indywidualnie kilku tancerzy. Na uwagę (i puchar) zasłużyli: Maja Owsińska (OKEJKI), Milena Dac (WYMIATACZE), Zosia Tur (DROPSIKI), Piotr Urbański (NON STOP), Gracjan Szumiński (zaTROODnieni) oraz Maciej Krompaszczyk, Jakub Andruszak i Kacper Styczeń (EMPIRE).

Serdecznie wszystkim gratulujemy!


(szerokość: 190 / wysokość: 142)  (szerokość: 190 / wysokość: 142)  (szerokość: 190 / wysokość: 142)  (szerokość: 190 / wysokość: 136)


Za rok rozstajemy się z panną STONOGĄ. Za rok – osiemnastka. Dorosłość. Jesteśmy jednak przekonani, że pani STONOGA będzie równie pełna młodzieńczego zapału i wigoru, co do tej pory, a na świętowanie urodzin zgłosi się równie liczna grupa tańczących gości...sh
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama