Zagraniczne wizyty - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyZagraniczne wizyty
Po raz pierwszy Muzeum Regionalne w Chojnowie odwiedziła duża, ponad trzydziestoosobowa, grupa turystów z Węgier. Emerytowani architekci oprócz muzeum i jego zbiorów, które zrobiły na nich ogromne wrażenie, obejrzeli zabytki naszego miasta. W drodze do Wrocławia planowali odwiedzić jeszcze klasztor w Lubiążu. Nasze miasto znalazło się w programie wycieczki, ze względu na ciekawe zabytki sztuki renesansowej, przede wszystkim zamek, kamienicę Schrama i sgraffita z Zagrodna w zbiorach naszego muzeum. Trasa wycieczki po Śląsku została zaprogramowana tak, by turyści mogli obejrzeć mniejsze miejscowości, zwykle pomijane przez biura turystyczne. Ta inicjatywa wyszła ze strony jednej z uczestniczek wycieczki, która była odpowiedzialna za jej programowe przygotowanie. Wycieczka była anonsowana przez organizatorów już w kwietniu. Wizyta naszych bratanków przebiegała w serdecznej i przyjaznej atmosferze, co w dużej mierze było zasługą opiekunki wycieczki z Węgier i jej znakomitej znajomości języka polskiego.                              (szerokość: 640 / wysokość: 427)

***

6 czerwca nasze miasto odwiedziła 2-osobowa delegacja z francuskiego Commentry. Christophe i Rosalie Cabassut bywali już u nas kilkakrotnie w ramach wymiany pomiędzy naszymi miastami. Oboje są doświadczonymi maratończykami i wizytę w regionie rozpoczęli od międzynarodowego maratonu dookoła Görlitz i Zgorzelca, na który to zaprosiła ich organizatorka Margit Bätz, podczas wspólnego świętowania X-lecia partnerstwa z Commentry i Egelsbach w Chojnowie. Miało to miejsce dokładnie rok temu.


                                               


   (szerokość: 375 / wysokość: 210)       (szerokość: 375 / wysokość: 210)Tegoroczne spotkanie, pomimo że krótkie, na pewno na długo zostanie w pamięci wszystkich jego uczestników. Były to głównie rozmowy z przedstawicielami urzędu miasta oraz Stowarzyszenia Miast Partnerskich. Przede wszystkim polscy przyjaciele pogratulowali Christopherowi wspaniałego 6 miejsca na maratonie i ukończenia długiego dystansu Rozalie. Gości zaproszono do obejrzenia najnowszych inwestycji w mieście, zwłaszcza nowych obiektów sportowych, które najbardziej ich interesowały. Oboje bowiem prowadzą u siebie klub lekkoatletyczny i entuzjastycznie odnoszą się do ewentualnego ponownego przyjazdu do Chojnowa wraz ze swoimi młodymi sportowcami. Christophe i Rosalie mieli również sposobność podziwiania naszego miasta oraz jego okolic z najwyższego punktu obserwacyjnego, znajdującego się na wieży kościoła św. Piotra i Pawła. 216 stopni w górę, a następnie w dół pokonali, jak na doświadczonych sportowców przystało, w rekordowym tempie. Nazajutrz rano gorąco żegnani przez Chojnowian opuścili nasze miasto i udali się w dalszą podróż do Wieliczki oraz Krakowa, a w drodze powrotnej do Pragi.
                                                     (szerokość: 640 / wysokość: 1138)
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama