Goście z Francji - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyGoście z Francji

(szerokość: 95 / wysokość: 143)

1 sierpnia w naszym mieście z prywatną wizytą gościła wiceprezydent francuskiej Polonii Anna Woźniak. Pani Anna przed 11 laty była rzecznikiem partnerstwa Chojnowa z Commentry. Dzięki jej wielkiemu zaangażowaniu i sympatii dla naszego miasta i mieszkańców, zarówno władze francuskiego miasteczka jak i grodu nad Skorą od 10 już lat z powodzeniem kształtują europejską współpracę.

Wizyta przedstawicielki francuskiej Polonii zbiegła się z obchodami wybuchu Powstania Warszawskiego. Pani Anna Woźniak wzięła udział w oficjalnych miejskich uroczystościach, a na pamiątkę swojej wizyty, posadziła na placu Wogezów symboliczne drzewko przyjaźni.


(szerokość: 640 / wysokość: 424)


Podczas niespełna dwudniowej wizyty odwiedziła Ratusz, gdzie spotkała się z władzami miasta oraz MOKSiR inicjując kolejne polsko-francuskie projekty w sferze kultury.


(szerokość: 640 / wysokość: 427)


Anna Woźniak - uhonorowana przez prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski, a przez prezydenta Francji odznaczeniem Legii Honorowej, z uznaniem wypowiadała się o pozytywnych zmianach w Chojnowie i wielkiej życzliwości chojnowian.

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama