Czerwcowa kronika policyjna - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyCzerwcowa kronika policyjnaZatrzymali komórkowca

8.06 o godzinie 21.00 funkcjonariusze komendy Policji w Chojnowie zatrzymali sprawcę napadu rabunkowego na mieszkańca Chojnowa. Poszkodowany wskutek pobicia został doprowadzony do stanu bezbronności i ograbiony z komórki marki motorola V-50 o wartości 60 zł. Sprawcę zatrzymano i osadzono w Policyjnej Izbie Zatrzymań.

Trzech na jednego

Tego samego dnia, dwie godziny później, trzech nieznanych mężczyzn bijąc i kopiąc po całym ciele doprowadzili do stanu bezbronności mieszkańca Konradówki. Wykorzystując jego bezsilność skradli mu portfel z pieniędzmi, dokumenty i telefon komórkowy. Suma strat 390 zł.

Najechała na pieszych

12.06 o godzinie 7.00 kierująca samochodem osobowym marki fiat uno, na ul. Grodzkiej w Chojnowie nie zachowała należytej ostrożności, na skutek czego potrąciła przechodzących przez jezdnię pieszych. Jedna z osób poszkodowanych doznała stłuczenia lewego kolana, druga natomiast stłuczenia i otarcia naskórka prawej dłoni. Sanitariusze Pogotowia Ratunkowego podejrzewali również wstrząśnienia mózgu, w związku z czym pacjenta przewieziono do Szpitala Chirurgicznego w Legnicy na obserwację.

To już nie pierwszy raz

W nocy z 13 na 14 czerwca nieznany sprawca, po dostaniu się na pierwsze piętro budynku Przedszkola Miejskiego nr 4 na ul. Okrzei, wybił szybę w oknie i w ten sposób dostał się do jego wnętrza. W jednym z pomieszczeń dokonał kradzieży środków czystości, szklanych kubków oraz cukru łącznej wartości 310 zł. Nie pierwszy raz maja miejsce włamania do tego przedszkola. Niemal cyklicznie pojawia się tu złodziej, który kradnie zazwyczaj te same przedmioty. Można domniemywać, że jest to za każdym razem ta sama osoba, której właśnie skończył się w domu zapas cukru i środków chemicznych.

Pijany motocyklista zabił

15 czerwca w późnych godzinach wieczornych w Białej, jadący z nadmierną prędkością motocyklista potrącił pieszego, który w wyniku doznanych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Przyczyną tragedii była nie tylko brawurowa jazda motocyklisty, ale chyba przede wszystkim fakt, że kierowca motoru był w stanie nietrzeźwym. Tydzień temu pisaliśmy o "motocyklistach z żółtymi papierami". Dodając do brawury, braku wyobraźni i bezprawia jakiemu hołduje większość właścicieli stalowych pojazdów alkohol, nie trzeba długo czekać na tragedię. Najbardziej przykry w tego typu sprawach jest chyba fakt, że dramat dotyka nie tych, których powinien.

Kopał i się wkopał

18 czerwca o godzinie 21.00 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali w pościgu mieszkańca naszego miasta, który kopiąc nogami w samochód marki ford escort wgniótł klapę bagażnika i zerwał z niego spojler. Naraził tym samym właściciela pojazdu na starty w wysokości 1000 zł.

Drzewo na drodze

26 czerwca o godzinie 18.20 na drodze szutrowej z Biskupina do Jerzmanowic kierujący samochodem osobowym, jadąc z pasażerem stracil panowanie na pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku wypadku kierujący doznał obrażeń w postaci otwartego złamania kości nosa oraz uszkodzenia oka. Niemniejsze obrażenia odniósł pasażer - uszkodził płat przedramienia prawego oraz złamał kość śródstopia lewego. Poszkodowani zostali odwiezieni do Szpitala wojewódzkiego w Legnicy.

Do mleczarni po... pieniądze

W nocy z 29 na 30 czerwca nieznany sprawca włamał się do biura Mleczarni przy ul. Małachowskiego w Chojnowie, skąd skradł pieniądze w kwocie 1173 zł na szkodę Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Chojnowie.


KP
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama