Ze SKORANTĄ na falach muzyki - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyZe SKORANTĄ na falach muzyki
Antyczni filozofowie - Pitagoras i Arystoteles stwierdzili: "Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów" oraz "Wpływa na uszlachetnienie obyczajów". Z pewnością te sentencje przyświecają członkom chojnowskiego chóru Skoranta, który niedawno obchodził swoje - dziewiąte już urodziny!!!

W ostatnim czasie na zaproszenie Prezesa Oddziału Dolnośląskiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr - Andrzeja Drozdowicza - nasi chórzyści wzięli udział w "Jesiennych Spotkaniach Chóralnych". Wraz z pięcioma innymi chórami z Wrocławia, Lubina i Nowogrodźca mieli okazję zaprezentować się w kościele pod wezwaniem Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie. Wykonane z pasją i dużą dawką emocji utwory spotkały się z ciepłym przyjęciem słuchaczy, którzy licznie wypełnili mury świątyni.

Tydzień później, dzięki uprzejmości proboszcza chojnowskiej Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny - księdza Mirosława Makowskiego, w Małym Kościele odbył się Jubileuszowy Koncert z okazji 9. rocznicy powstania Chóru Skoranta. Chórzyści zaprezentowali repertuar, nad którym wraz ze swoim dyrygentem - Piotrem Koziarem - ciężko pracowali przez dwa ostatnie lata. Wystąpili również soliści: Grażyna Klucznik, Monika Krzywda i Anna Pauch.

Nie tylko zacięcie muzyczne i artystyczna dusza pozwalają członkom chóru Skoranta i ich muzycznemu mentorowi w realizacji pasji muzycznej. Nieocenione wsparcie Burmistrza Miasta Chojnowa, Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej pozwoliły do tej pory na 9 lat funkcjonowania. Upór i determinacja Pani Krystyny Czapskiej, która niegdyś wymarzyła sobie miejski, chojnowski chór powiązane z obowiązkowością, pasją jego członków rokują kolejne wspaniałe lata funkcjonowania Skoranty.

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 
M.S.
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama