VI Chojnowska Jesień z Muzyką Dawną - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyVI Chojnowska Jesień z Muzyką Dawną(szerokość: 640 / wysokość: 427)


VI edycja "Jesieni …" swój inauguracyjny koncert miała w salach Muzeum Regionalnego 8 października. Wystąpił wówczas jeden z najmłodszy w kraju zespół muzyki dawnej - Gregoły z Giebułtowa i kwartet Tiboryus. Tydzień później w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła koncertowały Serenissima Res Publica z Wrocławia oraz doskonale znany naszym mieszkańcom All'Antico złożony zarówno z chojnowian, jak i gości z Wrocławia. O tych wydarzeniach już pisaliśmy.


(szerokość: 375 / wysokość: 250)(szerokość: 375 / wysokość: 250)


22 października miłośnicy tego muzycznego gatunku spotkali się ponownie w Muzeum Regionalnym. Wybrzmiały tu pieśni i kanony XV-XVII w. oraz arie i arietty włoskiego baroku. Wykonawcy, w epokowych strojach, śpiewem i tańcem przypomnieli klimat dworskich rozrywek i ówczesnych sakralnych utworów. Uczestnicy Pracowni Wokalnej Agnieszki Justyny Szumiło - z Chojnowa, Legnicy i Wrocławia - zakończyli tegoroczny cykl koncertów w ramach VI Chojnowskiej Jesieni z Muzyką Dawną.

Godzinny występ młodych adeptów wokalnej sztuki uzupełniły profesjonalne śpiewaczki - Magdalena Józefów i Agnieszka Justyna Szumiło.


(szerokość: 375 / wysokość: 562)(szerokość: 375 / wysokość: 562)

 
eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama