Nowy inwestor w Dolzamecie - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyNowy inwestor w DolzamecieSukcesem zakończyły się rozmowy burmistrza miasta Jana Serkiesa ze spółką BMC Poland, która chce zainwestować w naszym mieście 175 mln zł. Firma jest zainteresowana zakupem nieruchomości Dolzametu i uruchomieniem produkcji części do samochodów dla odbiorców polskich i zagranicznych. Do wyboru tej lokalizacji BMC zachęciła infrastruktura, zaplecze kadrowe, położenie miasta i możliwość wykorzystania zakładowej infrastruktury oraz urządzeń.

Negocjowane warunki zwolnienia z podatku od nieruchomości szybko znalazły swój finał. 27 października na nadzwyczajnej sesji zwołanej przez burmistrza, władze miasta przegłosowały Uchwałę w sprawie zwolnienia od podatku od nieruchomości stanowiącego regionalną pomoc inwestycyjną.

Pozyskanie tak znaczącego inwestora jest ogromną szansą na zwiększenie dynamiki rozwoju gospodarczego regionu. Spółka BMC Poland Sp. z o.o. deklaruje docelowo zatrudnienie 320 osób. Zapewnia także, że zatrudni dotychczasowych pracowników Dolzametu, którzy, jak wskazuje firma, ze względu na prowadzoną przez spółkę działalność gospodarczą, posiadają wystarczające kompetencje i doświadczenie do tego, by świadczyć pracę na rzecz inwestora. Przedsiębiorstwo zaręcza, że podejmie wszelkie starania zmierzające do pozyskania pracowników Dolzametu w jak najkrótszym terminie pozwalając na kontynuację świadczenia pracy przez pracowników bez zbędnych przerw.

Nowo otwarty zakład produkcyjny będzie atrakcyjnym miejscem pracy, umożliwi mieszkańcom podjęcie zatrudnienia oraz przyczyni się do aktywizacji społeczności lokalnej. Szczególnie ważne jest to, że w dużym zakładzie produkcyjnym zatrudnienie będą mogli znaleźć pracownicy o różnym poziomie kwalifikacji.eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama